Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 14 – 20 grudnia 2020 r.

Poniedziałek – 14 grudnia; wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Sabinę Prusko  ( od przyjaciół )

18.00 Roraty. Za ++ Jerzego i Walerię Smandzich, ich + syna Bernarda, ich rodziców i rodzeństwo z obu stron, za ++ z rodzin Niesłony, Smandzich, Puzik i Dworaczek oraz za ++ z rodziny Sobota

Wtorek – 15 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej w rodzinach Makosz i Kozioł oraz  za  wszystkich  ++  z  tych  rodzin

18.00 Roraty. Za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Marię i Bolesława Wójcik, ich córkę Julię, męża Henryka, syna Tadeusza, żonę Janinę, syna Stanisława, ++ starzyków, dziadków i rodziców chrzestnych Marię i Alojzego Gasz, Helenę Chyla, Jana Słaboń i Krystynę Pakosz, za ++ z pokrewieństwa Wójcik, Majnusz, Gasz i Słaboń oraz za ++ kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 16 grudnia

6.45 Za + ks. Wiesława Szeląg, emerytowanego proboszcza par. w Tarnowie Opolskim; ks. Władysława Horiszny, emerytowanego proboszcza par. w Opolu – Grudzicach; ks. Adama Szubka, emerytowanego proboszcza  w Bogdanowicach i ks. Zbigniewa Osadnika

17.00 Roraty. Za + męża, ojca i dziadka Krzysztofa Strzeleckiego w 20 rocznicę śmierci oraz  za  wszystkich  ++  z  rodzin  Strzelecki,  Vogel  i  Falkowski

Czwartek – 17 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Antoniego i Zuzannę Bugiel, dziadków  z obu stron, Antoniego i Helenę Kandzior, ich rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z rodzin Bugiel. Knapik, Kandzior i Klosa   oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

Piątek – 18 grudnia

9.00 Przedświąteczne odwiedziny chorych naszej parafii – przy zachowaniu przepisów sanitarnych

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża Gintra Grosz w 13 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Bargiel, Grosz  i  Wojtusiak

18.00 Roraty. Za + Annę Pinkawa w 10 rocznicę śmierci, jej męża Pawła Pinkawa, jego rodziców, Andrzeja i Franciszka Pawliczek, ich dzieci Andrzeja i Adolfa Grewe, Józefa Sówka oraz za ++ z rodzin Pinkawa i Pawliczek

Sobota – 19 grudnia

7.00 Za + Jana Stania w 1 rocznicę śmierci

8.00 Roraty. Za + Emanuela Madaler, jego rodziców, siostrę, braci i teściów, za ++ z rodzin Madaler i Majnusz oraz z kapłanów, siostry zakonne i dusze opuszczone

Niedziela – 20 grudnia; IV Niedziela Adwentu

7.00 Za ++ rodziców Helenę i Alojzego Ledwig, ich synów Pawła i Józefa, wnuka Waltra Gajowiecki oraz za ++ z pokrewieństwa

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Buchta oraz za ++ rodziców Kopyra i Buchta

10.30 Za + męża Antoniego Bąk, rodziców Stanisławę i Manfreda Gołombek i za ++ Joannę i Jana Bąk

15.00 Lichynia. Nieszpory adwentowe


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. W III tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskich rodzin
  3. W zakrystii można nabywać pobłogosławione i poświęcone opłatki świąteczne na stół wigilijny oraz zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy
  4. Zachęcam do udziału w roratach i przedświątecznej spowiedzi świętej
  5. W przedsionku znajdują się opieczętowane koperty na opał, wodę i wywóz śmieci z cmentarza
  6. Nie zapominajmy – zwłaszcza w okresie adwentu i świąt – o naszych chorych i seniorach
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 22, 24, 26 i 28;    z Lichyni – ul. Wolności, nry  9, 11, 14, 18 i 22