Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 14 – 20 marca 2016 r.

Poniedziałek – 14 marca; drugi dzień rekolekcji

8.00 Za + męża Józefa Socha, jego ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Marię i Antoniego Myśliwiec, córkę Annę, syna Józefa oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Socha, Myśliwiec i Paterok

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za + męża Ericha Moszko, rodziców z obu stron, brata Helmuta oraz za ++ z pokrewieństwa Moszko, Makosz, Gnielka i Urban. Nauka stanowa dla kobiet

18.30 Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Kroker, Marię i Józefa Cedzich, dziadków z obu stron, siostrę zakonną Elifę, Jana Daniel, Ernesta Panek, Teodora Prusko, Teresę i Franciszka Majnusz, Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich i Mróz oraz za dusz w czyśćcu cierpiące. Nauka stanowa dla kobiet

Wtorek – 15 marca; trzeci dzień rekolekcji

8.00 Za + Jana Starkuła, jego rodziców Annę i Jana, rodzeństwo Józefa, Jerzego, Marię i Elżbietę, szwagra Franciszka oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Jarosz i Knop

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za + męża Waltera Wolowski, syna Józefa, rodziców z obu stron, Jadwigę, Pawła i Gertrudę Makosz, Jerzego i Matyldę Mateja, trzech synów oraz za ++ z pokrew. Wolowski, Mateja i Sojka. Nauka stanowa dla mężczyzn

18.30 Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, ++ dziadków z obu stron, chrzestnego Józefa oraz za ++ z rodzin Mróz, Ciupka, Kalisz, Prusko, Grabiński i Mielimączka. Nauka stanowa dla mężczyzn

Środa – 16 marca; zakończenie rekolekcji

8.00 Za + męża i ojca Pawła Pilch w 4 rocznicę śmierci

15.00 Zalesie Śląskie. Rekolekcje dla dzieci szkolnych i przedszkolnych

16.30 Lichynia. Za ++ rodziców Helenę i Jana Swoboda, siostrę Gabrielę oraz za ++ z pokrewieństwa Swoboda, Jochem i Dada. Nauka stanowa dla młodzieży

18.30 Za ++ rodziców Marię i Antoniego Cedzich, syna Franciszka, córkę Teresę, za ++ Teresę i Pawła Paterok, Anielę Grabowski, Ignacego Paterok, za ++ z pokrewieństwa, ++ kapłanów i dusze opuszczone. Nauka stanowa dla młodzieży

Czwartek – 17 marca

17.00 Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za + męża i ojca Huberta Adamik, jego rodziców, Gerharda i Joannę Mazura, synową Anielę, ich rodziców i rodzeństwo, ojca Bronisława Lesikiewicz, jego rodziców i brata, za ++ z rodzin Adamik, Rochnia, Mazura , Kucza, Azarczyk, Hajok, Szefer, Przeździng i Braun, za ++ kapłanów, siostry zakonne i d. w cz. c. (Ch.)

Piątek – 18 marca

17.00 Lichynia. Droga krzyżowa i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marię i Alojzego Strzelczyk, siostry Ludmiłę i Natalię oraz za ++ z pokrewieństwa Strzelczyk i Wotzlaw

18.30 Za + ks. Hermana Piechota w 10 rocznicę śmierci ( wujka ks. proboszcza )

Sobota – 19 marca; uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za ++ Joannę i Józefa Majnusz, Marię i Bolesława Wójcik, ich rodziców i rodzeństwo, dzieci Stanisława, Tadeusza i Julię, jej męża Henryka za ++ z pokrewieństwa Wójcik, Majnusz, Gasz, Słaboń oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Zalesie Śląskie : o 9.00 – spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi; o 10.00 – spotkanie z III klasą gimnazjum – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności przez pośrednictwo św. Józefa, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla wszystkich mężczyzn naszej parafii

Niedziela – 20 marca; Niedziela palmowa czyli Męki Pańskiej

7.00 Za + męża i ojca Józefa Sówka, jego rodziców Marcina i Walerię, córkę Różę, jej męża Rajmunda, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, córkę Elżbietę, synów Gintra i Wernera, wnuków Andrzeja i Helmuta, Adolfa Grewe, Pawła Pinkawa, Waltraudę i Teodora Niemiec, Mieczysława Gólczyńskiego oraz za ++ z rodzin Sówka, Pawliczek i Kaletka

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Michała z okazji 60 – tej rocznicy urodzin

10.30 Za + Jadwigę Jochem, męża Pawła, synów Maksymiliana i Gerarda, rodziców Jerzego i Walburgę Lipok, Marię Sabat, Anielę Grabowską, Engelharda Koziołek i za wszystkich ++ z pokrewieństwa

15.00 Lichynia. Gorzkie żale i kazanie pasyjne


* Gorąco witamy w naszej parafii o. Marcina, franciszkanina; życzymy miłego pobytu wśród nas i błogosławionej posługi

1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii; w środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie na potrzeby ojców i braci franciszkanów z Góry św. Anny

2. W przyszłą niedzielę na Mszach św. poświęcenie gałązek palmowych; kolekta z tego dnia – na kwiaty do Bożego Grobu

3. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Joanna Dworaczek i Łukasz Raś z Zalesia Śląskiego – zapowiedź III oraz Patrycja Tiszbierek z Zalesia Śląskiego i Adrian Podolski z Olszowej – zapowiedź I

4. W środę rozpoczęliśmy prace przy budowie nowego chodnika z naturalnego kamienia – na placu kościelnym. Polecam tę kolejną, ważną i konieczną inwestycję, modlitwie i życzliwości wszystkich parafian; zachowujmy normy bezpieczeństwa

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 29, 35 i 37 ; z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 5, 7, 9 i 9a