Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 14 – 20 października 2019 r.

 Poniedziałek – 14 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Franciszka Czakai w miesiąc po śmierci

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za wszystkich ++ z rodzin Borek, Domeredzki i Wróbel

Wtorek – 15 października; wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron, za ++ Sybilę Tarkowską  i Ryszarda Michta oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Jana, Dawida i Martę Kiołtyka, Marię, Jerzego, Huberta i Elżbietę Szulc, Marię, Ewę, Wincentego i Helenę Izbicki, Richarda Moszko oraz za ++ z rodziny Kiołtyka, Izbicki, Jaskóła, Moszko i Szulc

Środa – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

6.45 Za + Erwina Wycisło, jego rodziców Anielę i Pawła Wycisło, Adriana Izbicki, Ericha i Norberta Jochem, Wernera Pawliczek oraz za ++ z rodzin Jochem i Wycisło

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Albinę, Elżbietę i Antoniego Gnielka, Eryka Kolloch oraz za ++ z pokrewieństwa Gnielka, Kolloch i Kiołtyka

Czwartek – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Różaniec i Msza św. szkolna. Za ++ Marię i Jana Tiszbierek, Anzelma Jałowy, ++ Jana i Anielę Jałowy oraz za ++  z rodzin Tiszbierek, Jałowy, Pohl, Ciupka i Piechota

Piątek – 18 października; święto św. Łukasza, ewangelisty

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. szkolna. Za ++ Gertrudy i Bernarda Rudner, córkę Annę oraz za ++  z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda i Stolorz

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Marię i Eryka Rudzki, Albinę, Elżbietę i Antoniego Gnielka oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Rudzki, Gnielka, Kioltyka i Kołodziej

Sobota – 19 października

7.00 Za + męża i ojca Andrzeja Kocurek, ++ rodziców Karola i Elżbietę Komander, + ojca Gintera Kocurek, szwagra Bernarda, za wszystkich ++ z rodzin Kocurek, Komander, Gamon i Hajsz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, wnuka Huberta, Gertrudę i Antoniego Nierle, syna Józefa, synową Marię, Annę i Jana Miller, Jadwigę i Jana Waloszek, Pawła Gibel, za ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcu cierpiące

9.30 Pogrzeb śp. Marii Winkler z Lichyni  ( l. 95 )

Niedziela – 20 października; XXIX Niedziela Zwykła

7.00 Za + syna Waldemara, męża Jana Gazda, ojca Józefa Szwancarz, za ++ Marię, Mariana i Marcina Mieszczyńskich, za ++ z rodzin Szwancarz i Gazda oraz za dusze opuszczone

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Paulinę i Maksymiliana Wypich, Alfreda i Edeltraudę Mazurek, brata Gerarda, + ks. Leona oraz za ++ Martę i Jadwigę Świtula

10.30 Za + syna Joachima Kulpok, ojca Gerharda, chrzestnego Helmuta, dziadków z obu stron oraz za ++ z  rodzin Kulpok, Warzecha i Jochem        

15.00 Lichynia. Nabożeństwo różańcowe


  1. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka Żywego Różańca
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy
  4. Sakr. zw. małżeński pragną zawrzeć : Jessika Dronia i Sebastian Kopa z Zalesia Śląskiego –  zapowiedź III
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul Kościuszki, nry 54, 56 i 60a; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 43 i 45 oraz z ul. Słonecznej nr 11

* Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej; szczególnie o. Zachariaszowi za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszenie budującego Słowa Bożego, księżom dekanatu i z poza dekanatu za przybycie, służbie liturgicznej, mariankom, pocztom  sztandarowym, orkiestrze, parafianom, którzy przygotowali kościół i obejście kościoła, panom niosącym baldachim, paniom, które przygotowały przyjecie na plebanii; wszystkim dziękuję za zaangażowanie, obecność i modlitwę. Życzę błogosławionego i radosnego świętowania naszego odpustu