Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 14 – 20 sierpnia 2017 r.

Poniedziałek – 14 sierpnia; wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

7.00 Za ++ Elżbietę i Paula Vogel, ich synów Rudolfa i Georga oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Vogel, Falkowski i Strzelecki

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Teresę i Henryka Kałuża, za ++ z rodzin Cholewa, Kałuża i Malaka oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 15 sierpnia; uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za + męża i ojca Rudolfa Kral, jego rodziców, Piotra i Jadwigę Skoluda, ich ++ dzieci, zięcia Alfonsa, Elżbietę i Konstantego Kandziora, za ++ z pokrewieństwa Kral, Skoluda i Strużyna oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Hadasik oraz za ++ rodziców Marię i Gerarda Miczka, Pawła i Magdalenę Hadasik, za ++ z rodzin Hadasik, Miczka, Kopacz i Dyjnert

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Gizeli z okazji 60 – tych urodzin

Środa – 16 sierpnia

7.00 Za + Alojzego Ciupka, jego rodziców Teresę i Teodora, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa i Paulinę Nowak, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz

7.30 Za + Anielę Kopa w miesiąc po śmierci

Czwartek – 17 sierpnia; uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona metr. górnośląskiej

7.00 Za + Huberta Adamik

Piątek – 18 sierpnia

7.00 Za ++ Emanuela i Józefę Socha, rodziców z obu stron, córki Gertrudę i Teresę, synów Józefa i Alojzego, synową Matyldę, zięciów Ericha, Hugo i Ernesta, za + Jerzego Mateja, za ++ z pokrewieństwa Socha, Nowak i Szefer oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Skoluda i Głowania

Sobota – 19 sierpnia

7.00 Za ++ rodziców Jana i Katarzynę Bugiel, braci Józefa i Jana, bratową Monikę, siostrę zakonną Elifę, Pawła i Anielę Wycisło, brata Erwina i szwagra Wernera

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Sandry i Krystiana Szefer w 1 rocznicę ślubu oraz dla rodzin z pokrewieństwa Szefer i Lisy

Niedziela – 20 sierpnia; XX Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Helenę i Hieronima Cedzich, córkę, synów i synowe, za ++ Eleonorę i Hugona Stania, córkę, synów i synową, za + Leonarda Swaczyna oraz za wszystkich ++ z pokr. Cedzich, Stania i Swaczyna

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Otylię i Leona Makosz, Adolfa i Karolinę Wydra, siostrę Jadwigę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za + Jana Tiszbierek, rodziców Antoniego i Klarę Tiszbierek, Jana i Franciszkę Witek, ich dzieci, za ++ z pokrewieństwa Prusko, Torka i Ficner oraz za dusze w czyśćcu cierpiące


1. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Proszę o powstrzymywania się od nabywania i spożywania alkoholu

2. We wtorek po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; kolekta na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu

3. W dniach 29 – 30 sierpnia (wtorek i środa) odbędzie się pielgrzymka ministrantów na Górę św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszty będą pokryte z budżetu służby liturgicznej. Przewozem zajmują się rodzice. Gorąco zachęcam

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii 

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 44, 46 i 50; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 61 i 65 oraz ul. Wolności nr 4