Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 21 lipca 2019 r.

Poniedziałek – 15 lipca; wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

7.00 Za ++ z rodzin Michalik i Pietruch oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 16 lipca; wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boskiej i zdrowie w intencji rodziny Kandziora oraz za ++ syna Grzegorza, Gertrudę  i Konrada Bugiel, Elżbietę i Konstantego Kandziora

11.00 Zalesie Śląskie. Ślub konkordatowy : Moniki Cedzich i Romana Paruzel

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Jana i Emilię Augustyn, brata Jerzego, męża Edwarda Kaliciak, jego rodziców,  za ++ z rodzin Kaliciak i Augustyn oraz za + Wisławę Kaliciak

Środa – 17 lipca

7.00 Za ++ Adolfa i Andrzeja Grewe oraz za ++ z rodzin Pawliczek i Grewe

Czwartek – 18 lipca

7.00 Za + Jerzego Malcherczyk, jego rodziców, za ++ rodziców Annę i Emanuela Szczeponek, Elżbietę i Mieczysława Sopel, za ++ z rodzin Malcherczyk, Szczeponek i Sopel oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 19 lipca

7.00 Za + Barbarę Biskup, rodziców Różę i Romana Biskup, Marię i Kazimierza Figurski, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Michała Matuszek, Bronisława Gołąbek, Klarę Gubała i jej męża oraz za wszystkie dusze ++ z pokrewieństwa Figurski, Biskup i Bomba

17.00 Lichynia. Za + Joannę Bargiel w 1 rocznicę śmierci

Sobota – 20 lipca; wsp. bł. Czesława, prezbitera, patrona Diecezji Opolskiej

7.00 Za + męża Jana Gołasz, jego rodziców Andrzeja i Katarzynę Gołasz, rodziców Franciszka i Bronisławę Muszyński, za ++ braci Eugeniusza i Adama, bratową Marię oraz za ++ z tych rodzin

Niedziela – 21 lipca; XVI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Annę i Pawła Pinkawa, za ++ dziadków z obu stron i ich dzieci, za ++ Zofię i Serafina Pawliczek, dwóch synów Winfrida i Jana, za + ojca Eugeniusza Jastrzębskiego, syna Marka    oraz za ++ z rodzin Pawliczek, Jastrzębski i Pinkawa

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Wiktora z okazji 80 – tych urodzin

10.30 Za ++ rodziców Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa, Marię i Martę Leszczyna, ich ++ trzy córki, trzech zięciów, synową, synów Franciszka i Ryszarda, zięcia Norberta, jego rodziców,    Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Gretę i Rajmunda Burcek, Anemarie Majer, jej syna Zygfryda, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W dniach 15 – 20 lipca na Górze św. Anny Święto Młodzieży
  3. Pielgrzymka ministrantów na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 27 – 28 sierpnia; pielgrzymka marianek w dniach 27 – 29 września
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Krystian Marek z Popic i Michaela Kruczek z Dolnej  –  zapowiedź III
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry  9, 11  i 13;     z Lichyni – ul. Lompy, nry  4 i 6 oraz  z  ul. Daszyńskiego, nr  8