Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 21 maja 2017 r.

Poniedziałek – 15 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Józefa Pawlica w 1 rocznicę śmierci, ++ rodziców Teklę i Benjamina Pawlica, Cecylię i Tadeusza Kępkowi, ++ dwóch braci Edwarda i Marcina, siostrę Marię, za ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Elżbietę i Ryszarda Bodynek, ich rodziców i rodzeństwo, syna Józefa, za + Herberta Lukosz, jego rodziców, za + Joachima Szala oraz za ++ z pokrewieństwa Nowak, Bodynek i Lukosz

Wtorek – 16 maja; święto św. Jana Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski  

10.00 Pogrzeb śp. Konrada Bugiel z Granicy  ( l. 93 )

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Pawła Szablicki oraz za ++ z pokrewieństwa Szablicki i Nalepa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Katarzynę i Marcina Greif, syna Jana, żonę Edith, Lucjana Madaler, za ++ z pokrewieństwa Greif, Nowak i Mróz, siostrę Florydę, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierp.

Środa – 17 maja

6.45 Za + Marcina Fedyczkowskiego w miesiąc po śmierci

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża i ojca Henryka Wieczorek, jego rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Wiktora Ciupka, Jadwigę i Józefa Marek, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Wieczorek, Ciupka, Marek, Szweda, Plachetka i Szczęsny

Czwartek – 18 maja      

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Jana, Waleskę i Joannę Stanusz, ich ++ dzieci, wnuki, prawnuki, synowe i zięciów, za + Ericha Kolloch, jego ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ Józefinę i Konstantynę Galus, Georga i Joannę Jungnitsch, Gertrudę Bruździńską oraz za wszystkich ++ z rodzin Stanusz i Kolloch

Piątek – 19 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Makosz oraz za + męża Bonifacego Makosz

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + brata Antoniego, ++ rodziców, + męża oraz za wszystkich ++ z rodzin Milczanowski, Skrzydel, Korczyński i Pichur

Sobota – 20 maja

7.00 Za + męża i ojca Wernera Pawliczek, rodziców Anielę i Pawła Wycisło, brata Erwina Wycisło, Andrzeja i Franciskę Pawliczek, ich dzieci, synową, zięciów i wnuków oraz za ++ z rodzin Pawliczek i Wycisło

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie oraz o błogosławieństwo Boże w intencji rodziny Sówka

9.30 Zalesie Śląskie. Rozpoczęcie pielgrzymki do Kamienia Śląskiego dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Powrót około godz. 14.30 ( … )

16.00 Popice. Nabożeństwo majowe

Niedziela – 21 maja; VI Niedziela Wielkanocna

7.00. Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, syna Krystiana, rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Marię i Jana Kędzior, Kazimierza i Teresę Liptak

10.30 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich syna Bernarda, szwagierkę Mariannę, szwagra Edwarda, jego syna Krystiana, za ++ z pokrewieństwa Piechaczek i Jochem , za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo majowe przy kapliczce św. Jana Nepomucena ( obok straży )


1. Bóg zapłać za przygotowanie dzisiejszej uroczystości rocznicowej i za ofiary składane na remont katedry opolskiej; w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W piątek o godz. 16.00 w Zalesiu Śląskim, pod kapliczką św. Jana Nepomucena odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – na potrzeby polskich misjonarzy ( ulotki )

3. Gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych; rozważania nawiązują do objawień fatimskich

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Natalia Kopa z Zalesia Śląskiego i Krzysztof Piotrowski z KK Cisowej – zapowiedź III oraz Marzena Mikos z Zalesia Śląskiego i Tomasz Luc z Leśnicy – zapowiedź III

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziny – z ul. XV – lecia, nry 15, 17 i 19; z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 2, 3 i 4