Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 21 maja 2023 r.

Poniedziałek – 15 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo dni krzyżowych i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla rodziny

18.30 Nabożeństwo dni krzyżowych i Msza św. Za ++ Hiltrudę, Wernera i Richarda Moszko oraz za ++ z rodzin Kiołtyka i Jaskóła

Wtorek – 16 maja; święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

16.30 Lichynia. Próba dla kandydatów do służby liturgicznej – gorąco zachęcamy!

17.00 Lichynia. Nabożeństwo dni krzyżowych i Msza św. Za + męża Pawła Szablicki, ++ rodziców, braci i bratowe, za ++ z rodzin Szablicki, Nalepa i Koteluk oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Nabożeństwo dni krzyżowych i Msza św. Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, syna Krystiana, ich ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 17 maja

16.00 Zalesie Śląskie. Próba dla kandydatów do służby liturgicznej – gorąco zachęcamy!

17.00 Nabożeństwo dni krzyżowych i Msza św. Za ++ Anielę i Józefa Cedzich, ich rodziców i rodzeństwo, Klaudię Cedzich, Reginę Friedek, Karinę Ciupka, Annę i Romana Krawiec, Elżbietę Jałowy oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 18 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + syna Adriana, ++ rodziców Jadwigę i Jana Kociok, Helenę i Wincentego Izbicki, ++ braci, bratowe, szwagra i wnuki, ++ Ernesta i Michała Żyłka oraz za ++ z rodzin Izbicki, Kociok, Marek i Kałuża W czasie Mszy świętej uroczyste przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza

Piątek – 19 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + siostrę Karolinę Tudyka i jej syna Jerzego. W czasie Mszy świętej uroczyste przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Renatę i Gintra Niemiec, Małgorzatę i Józefa Goły, + siostrę Marię Malcherczyk i siostrzeńca Adama Majnusz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 20 maja

7.00 Za + żonę Gertrudę Nierle, rodziców Klarę i Konstantego Vogel, Gertrudę i Antoniego Nierle, ++ z rodzin Vogel, Waloszek, Miller i Nierle, za ++ Agnieszkę Szablicki i Pawła Giebel oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Konstantego, Elżbietę i Grzegorza Kandziora, Konrada i Gertrudę Bugiel, za wszystkich ++ z rodzin Kandziora, Musioł, Bugiel i Miozga, za ++ księży Czesława, Adama i Ryszarda, Stefanię Dziuba, za ++ z rodziny Nowak oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 21 maja; uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00 Za + męża i ojca Jana Malik, ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, synów Kurta i Karola, Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta, Józefa Kapica, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń Paruzel i Książko oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Teodora i Zofię Lisoń, Tomasza i Annę Makosz, siostry Stefanię i Annę, braci Józefa i Bernarda, bratanka Piotra oraz za ++ starzyków z obu stron

10.30 Za + męża i ojca Joachima Paterok oraz za wszystkich ++ z rodzin Richter i Paterok

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo majowe  ( I )


  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na remont katedry opolskiej i potrzeby naszej diecezji
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii 
  3. Mocno wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach dni krzyżowych i majowych 
  4. Chodniki kwiatowe i ołtarze na Boże Ciało; czwarty ołtarz budują mieszkańcy ul. Św. Jadwigi 
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Ujazdowskiej, nry 2, 4 i 10;   z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 1, 9 i 11