Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 21 października 2018 r.

Poniedziałek – 15 października; wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel     oraz za ++  z pokrewieństwa Borek, Domerecki i Wróbel

Wtorek – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron,             ++ Sybillę Tarkowską i Ryszarda Michta oraz za dusze w czyśćcu cierpiące  i opuszczone

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Antoniego Ploch, dziadków Bertę i Wincentego Tkaczyk, Marię i Karola Ploch, Franciszkę i Ignacego Cholewa, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Tkaczyk, Ploch, Rudzki, Cholewa i Dudek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Różaniec i Msza św. Za + syna Joachima Imiela, Zofię i Sebastiana Marek, + syna, córki i zięciów, Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci, zięcia i dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Marek i Pinkawa oraz dusze opuszczone

Czwartek – 18 października; święto św. Łukasza Ewangelisty

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Konstantego i Klarę Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, za ++ Antoniego i Gertrudę Nierle, syna Józefa, żonę Marię, Jana i Annę Miller, Jana i Jadwigę Waloszek, Pawła Gibel, za ++ z rodzin Jochem, Vogel, Szablicki i Nierle oraz za dusze w  czyśćcu  cierpiące

Piątek – 19 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ Gertrudy i Bernarda Rudner, córkę Annę oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda i Stolorz

18.30 Różaniec i Msza św. Za + męża i ojca Andrzeja Kocurek, ++ Elżbietę i Karola Komander, ojca Gintra Kocurek, szwagra Bernarda Matuszek, za wszystkich ++ z tych pokrewieństw i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 20 października; wsp. św. Jana Kantego, prezbitera

7.00 Za + Lucjana Madaler, jego rodziców, za ++ Marcina i Katarzynę Grajf, Jana i Edytę Grajf, Krzysztofa Pelc, Eryka Kolloch, Helenę i Jana Błoniarz, Marcina Fedyczkowski i dusze w czyśćcu  cierpiące

8.00 Różaniec i Msza św. Za + męża Tadeusza Dziergas, jego rodziców i teściów, brata Jana, siostrę Krystynę oraz za ++ z rodzin Dziergas, Grabiński, Mętel i Hawzner

Niedziela – 21 października; XXIX Niedziela Zwykła

7.00 Za + syna Joachima Kulpok, jego ojca, dziadków z obu stron, chrzestnego i za wszystkich ++   z  rodzin  Kulpok,  Warzecha,  Jochem  i  Pelc

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Maksymiliana i Paulinę Wypich, ojca Alfreda Mazurek, brata Gerarda, za ++ z rodzin Wypich, Świtula, Mazurek i Pyka oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za + męża Franciszka Smarzoch, jego rodziców Jana i Augustynę, za ++ Jana i Marię Smykała,   ich córkę Annę i syna Józefa, za + Barbarę Lukaszek i za ++ z pokrewieństwa

15.00 Lichynia. Różaniec święty


  1. W imieniu dzieci i młodzieży z uboższych rodzin dziękuję za ofiary złożone na „Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia” ( ofiarowaliśmy na ten cel 743  zł. )
  2. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka Żywego Różańca
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z Popic, nry 21, 24  i 25;    z Lichyni – ul. Wolności, nry  24, 28 i 30

* Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych; szczególnie    o. Marcinowi za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszenie budującego Słowa Bożego, księżom dekanatu i z poza dekanatu za przybycie, służbie liturgicznej, mariankom, pocztom  sztandarowym, paniom w strojach regionalnych, orkiestrze, parafianom, którzy przygotowali kościół i obejście kościoła, panom niosącym baldachim, paniom, które przygotowały przyjecie na plebanii; wszystkim dziękuję za zaangażowanie, obecność i modlitwę. Życzę błogosławionego i radosnego świętowania naszego odpustu