Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 15 – 21 stycznia 2024 r.

Poniedziałek – 15 stycznia

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Majnusz

Wtorek – 16 stycznia

7.00 Za + Arnolda Szefer w 5 rocznicę śmierci oraz za + ojca Ericha i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Ilonę i Wilhelma Gasz, ++ dziadków Marię i Jana Gasz, Marię i Kurta Pietryga oraz za ++ z rodzin Ksol, Pietryga i Szablicki

Środa – 17 stycznia; wsp. św. Antoniego, opata

7.00 Za + Janinę Szwancarz – od Róży Różańcowej

Czwartek – 18 stycznia; adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Lichyni

7.00 Za + Lucjana Madaler, Helenę i Jana Błoniarz, Marcina Fedyczkowski oraz za ++ z rodzin Madaler, Błoniarz, Grajf i Buballa

9.30 Pogrzeb śp. Gertrudy Strokosz z Popic  ( l. 89 )

14.00 – 17.00 Lichynia. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Za ++ Stefanię, Helmuta, Gertrudę, Karola i Olgę Duda, Helenę Dragon, Annę Jendrusz oraz za ++ z pokrewieństwa

Piątek – 19 stycznia; wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Jana i Emilię Majnusz, Jana i Elżbietę Makosz oraz za ++ rodzeństwo i pokrewieństwo

Sobota – 20 stycznia

7.00 Do Boskiego Dzieciątka i Jego Matki Najświętszej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz oraz za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek

7.30 Przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o dalszą pomoc Bożą, błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach Skrzydeł, Popanda, Waluga i Mandla oraz za ++ z tych rodzin

12.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Antoniny z okazji 90 – tych urodzin oraz za + męża Pawła

Niedziela – 21 stycznia; III Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Różę i Czesława Dombrowski, Konstantego i Marię Jochem, Mariannę i Wojciecha  Dombrowski, Gerarda Jochem, Klarę i Ericha Jochem, ich syna Norberta oraz za ++ z pokrewieństwa Dombrowski, Jochem, Doliński i Domaradzki

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Paterok oraz za + żonę i matkę Magdalenę, rodziców Józefa i Adelhaid Paterok

10.30 Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, syna Krystiana, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące


  1. Gorące Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych w waszych domach oraz ofiary kolędowe, które przeznaczone są na ubezpieczenie i podatki naszej parafii
  2. Również dzisiaj po Mszach św. będą rozdawane piękne, gratisowe, poświęcone obrazki kolędowe, z błogosławieństwem Księdza Proboszcza i treściwy folder „Gość na kolędę” w ilości jeden egzemplarz na rodzinę. Obrazki i folder proszę zabrać także tym parafianom, którzy z różnych powodów są nieobecni lub mieszkają za granicą
  3. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan; w niedzielę Dzień Babci
  4. W przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby naszej służby liturgicznej; zachęcam do życzliwości i ofiarności wobec naszych dzieci i młodzieży
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 16, 18 i 20a; z Lichyni – z ul. Wolności, nry 1 i 2 oraz z ul. Daszyńskiego nr 74