Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 maja 2016 r.

Poniedziałek – 16 maja; święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Pawła Szablicki, jego ++ rodziców i braci oraz za ++ z pokrewieństwa Szablicki i Nalepa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Hildegardę Tiszbierek – od koleżanki

Wtorek – 17 maja

16.00 Zalesie Śląskie. Próba dla kandydatów na nowych ministrantów i marianki. Gorąco zachęcam

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Franciszka Fleischer, rodziców z obu stron oraz za ++ z rodzin Filusz i Krupa. Po Mszy św. próba dla kandydatów na nowych ministrantów i marianki (…)

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz oraz za wszystkich ++ z rodzin Mróz, Kroker i Kalisz

Środa – 18 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Klarę i Konstantego Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, Gertrudę i Antoniego Nierle, syna Józefa, Annę i Jana Miller, Jadwigę i Jana Waloszek, Pawła Giebel oraz za ++ z rodzin Vogel, Jochem, Nierle i Szablicki

Czwartek – 19 maja; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Waloszek. W czasie Mszy św. uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i marianek

Piątek – 20 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ Sybillę Tarkowską i Ryszarda Michtę , za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące. W czasie Mszy św. uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i marianek

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + męża Jana Gołasz, teściów Katarzynę i Andrzeja Gołasz, brata Eugeniusza Muszyński, rodziców Franciszka i Bronisławę Muszyński oraz za ++ z rodzin Gołasz i Muszyński

Sobota – 21 maja; wsp. św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

7.00 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich rodziców i rodzeństwo, szwagierkę Mariannę Piechaczek, szwagra Edwarda Sładek, jego syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem, za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże o drowie dla Gabrieli

Zalesie Śląskie. Spotkania kandydatów do bierzmowania: o godz. 9.00 – klasa VI szkoły podstawowej; godz. 10.00 – klasa I gimnazjum i o 11.00 – klasa II gimnazjum. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 22 maja; uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 Za ++ rodziców Marię i Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców Adelajdę i Stefana Marek, ich rodziców, rodzeństwo i trzech synów Huberta, Józefa i Jerzego oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Kwiotek i Marek

9.00 Lichynia. Za + Annę Stolorz oraz za ++ rodziców Rudner i Stolorz

10.30 Do Bożego Miłosierdzia, z prośbą o pokój i światłość wiekuistą dla + męża Wernera Pawliczek w 4 rocznicę śmierci

15.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe

——————————————————————————————————————————-

1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. Jutro w rejonach naszej diecezji Dzień Modlitw Rolników : Kamień Śląski ( kościół św. Jacka ) – godz. 10.00; Gościęcin ( kościół św. Brykcjusza ) – godz. 10.00; Olesno ( kościół św. Anny ) – godz. 10.00; Szwecka Górka – godz. 11.00 i Pietrowice Wlk ( kościół Krzyża Świętego ) – godz. 15.00

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Krystyna Dombrowska z Popic i Mateusz Niepala z Kalinowic oraz Krzysztof Golly z Zalesia Śląskiego i Katarzyna Mróz z Grodziska – zapowiedź I

5. W imieniu i Matki Boże, Kościoła i swoim zachęcam do gorliwego udziału w naboż. majowych

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 32, 34 i 36; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 19, 21 i 23