Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 maja 2022 r.

Poniedziałek – 16 maja; święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Władysława Jędrzejko, za ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Józefa Gruszka w 24 rocznicę śmierci, jego + żonę Teresę, rodziców i dziadków oraz wszystkich krewnych ++ z tej rodziny – o radość życia wiecznego

Wtorek – 17 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Teodora i Zofię Lisoń, Tomasza i Annę Makosz, siostrę Annę, braci Józefa i Bernarda, bratanka Piotra, starzyków z obu stron i za  + ks. Czesława Gaca

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz oraz za wszystkich ++ z rodzin Kroker, Mróz i Kalisz

Środa – 18 maja

6.45 Za + Marię Malcherczyk w miesiąc po śmierci

17.00 Nabożeństwo  majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Wieczorek

Czwartek – 19 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, ich rodziców i rodzeństwo, syna Krystiana, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski oraz za wszystkich ++ z  pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 20 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Waltra Goły oraz za ++ z  pokrewieństwa  Goły  i  Miska

18.30 Nabożeństwo  majowe i Msza św. Za + syna Adriana, rodziców Jadwigę i Jana Kociok, Helenę i Wincentego Izbicki, Michała i Ernesta Żyłka oraz za ++ z rodzin Izbicki, Kociok, Marek i Kałuża

Sobota – 21 maja; wsp. św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

7.00 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich syna Bernarda, dziadków z obu stron, ich dzieci, szwagierkę Mariannę, szwagra Edwarda, jego syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Renatę i Gintra Niemiec, Małgorzatę i Józefa Goły, Adama Majnusz, dziadków, za ++ z pokrewieństwa Niemiec i Goły  (kapliczka św. Jana Nepomucena)

11.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Adriany i Anny z okazji 18 – tej rocznicy urodzin

Niedziela – 22 maja; VI Niedziela Wielkanocna

7.00 Za + męża i ojca Wernera Pawliczek, wnuka Patryka Hennek, rodziców Anielę i Pawła Wycisło, brata Erwina Wycisło, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, synową, zięciów i wnuki, za ++ z rodzin Pawliczek i Wycisło oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Franciszka Czakai, ++ teściów Marię i Maksymiliana Czakai, rodziców Różę i Erharda Smykała, brata Mariana Smykała i jego żonę Gabrielę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone

10.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla rocznego dziecka Zofii Strużyna, jej siostry, rodziców, chrzestnych i dziadków

15.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe


  1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i  dzisiaj  na  potrzeby  naszej  parafii
  2. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej diecezji – w ramach jałmużny postnej z całego roku
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 9, 10 i 11; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  13, 13a i 19