Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 października 2017 r.

 

Poniedziałek – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, dziadków Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, Józefa i Marię Jędrzejko, za ++ z pokrewieństwa, za dusze opuszczone i w czyśćcu  cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Elżbietę i Ryszarda Bodynek, ich rodziców, rodzeństwo, syna  Józefa, za + Herberta Lukosz, jego rodziców, za + Joachima Szala oraz za ++ z pokrewieństwa Nowak,     Bodynek  i  Lukosz

Wtorek – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Gertrudę i Konrada Bugiel, Stefana i Katarzynę Miozga, Marię, Pawła i Jana Bugiel, Grzegorza Kandziora i Alberta Banert

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Pawła Majnusz, Jana i Jadwigę Majnusz, ich rodziców i rodzeństwo, syna, synową i zięciów, Józefa i Annę Golly, ich rodziców i rodzeństwo, synów, córki, wnuczkę i zięcia, za ++  z pokrewieństwa Majnusz, Golly i Jalowy, Bertę paździor, Zofię Majnusz i za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 18 października; święto św. Łukasza, ewangelisty

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel  oraz  za  ++  z  pokrewieństwa  Borek,  Domeredzki,  Goliszewski  i  Wróbel

Czwartek – 19 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Joachima Imiela, Zofię i Sebastiana Marek, syna, córki i zięciów, za ++ Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci, zięcia, dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Marek, Nowak  i Pinkawa oraz za dusze opuszczone

Piątek – 20 października; wsp. św. Jana Kantego, prezbitera

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + męża Pawła Szablicki, rodziców Pawła i Jadwigę, za  ++  Pawła i  Marię Nalepa,  rodzeństwo  i  pokrewieństwo  z  obu  stron

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Tadeusza i Genowefę, ich rodziców i rodzeństwo, za ++  z pokrewieństwa,  za  ++  Mirosławę Borowiec i Stefanię Dziuba , za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 21 października; wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa

7.00 Za + męża i ojca Andrzeja Kocurek, ++ rodziców Elżbietę i Karola Komander, ojca Gintera Kocurek, szwagra Bernarda Matuszek, za wszystkich ++ z tych pokrewieństw i dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Różaniec i Msza św. Za + Henryka Niedworok, jego rodziców Jana i Elżbietę, Alfreda i Gertrudę Maliciusz, ich rodziców Herberta i Marię Maliciusz, Jana i Albinę Harońska oraz  ich  ++  dzieci

Niedziela – 22 października; XXIX Niedziela Zwykła

7.00 Za + męża i ojca Józefa Gruszka, rodziców Gertrudę i Józefa, Franciszka i Ignacego Cholewa, zięcia Henryka Sklorz, starzyków Elżbietę i Karola Daniel, Teodora i Waleskę, Stefana Bittner, czterech szwagrów Piotra, Józefa, Antoniego i Rudolfa, za ++ z rodzin Orzeł i Kozyra oraz za wszystkich  ++  z tych pokrewieństw

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Emilii Paterok, jej rodziców i chrzestnych

10.30 Za ++ rodziców Jana i Albinę Haronska, ich dzieci, Bertę Paździor, Jana i Marię Hyla, ich dzieci i  za  dusze w czyśćcu cierpiące         

15.00 Lichynia. Różaniec święty

  1. W imieniu dzieci i młodzieży z uboższych rodzin dziękuję za ofiary złożone na „Fundację Nowego Tysiąclecia” ( ofiarowaliśmy na ten cel 696  zł. )
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii ( … )
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy
  4. Sakramentalny zawiązek małżeński pragną zawrzeć Justyna Pinkawa z Zalesia Śląskiego i Michał Cebula z Kalinowic – zapowiedź III
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Św. Jadwigi, nry 24, 28 i 32;    z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 50, 56 i 58

* Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych; szczególnie    o. Jonaszowi za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszenie budującego Słowa Bożego, księżom dekanatu i z poza dekanatu za przybycie, służbie liturgicznej, mariankom, pocztom  sztandarowym, orkiestrze, parafianom, którzy przygotowali kościół i obejście kościoła, panom niosącym baldachim, paniom, które przygotowały przyjecie na plebanii; wszystkim dziękuję za zaangażowanie, obecność i modlitwę. Życzę błogosławionego  i radosnego świętowania naszego odpustu   ( … )