Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 października 2023 r.

Poniedziałek – 16 października; uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Helenę i Jana Bijak oraz za ++ z rodziny

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ Marię i Józefa Gazda, Helenę i Jana Gołasz, braci Tadeusza i Jana oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz

Wtorek – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Rozalię Sobieraj w 1 rocznicę śmieci

18.30 Różaniec i Msza św. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, za ++ z rodzin Skrzydeł, Milczanowski, Korczyński, Pichur i Polański oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 18 października; święto św. Łukasza, ewangelisty

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Marek, Józefa i Ludmiłę Paterok, ich rodzeństwo, dziadków i szwagrów Henryka Wieczorek i Józefa Jandę oraz za wszystkich ++ z rodzin Marek, Paterok, Szweda i Wilkowski

Czwartek – 19 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + ojca Antoniego Ploch, dziadków Wincentego i Bertę Tkaczyk, Ignacego i Franciszkę Cholewa, Karola i Marię Ploch, Marię Rudzki, za wszystkich ++ z tych pokrewieństw oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 20 października; wsp. św. Jana Kantego, prezbitera

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Ilonę i Wilhelma Gasz, za ++ dziadków Marię i Jana Gasz, Marię i Kurta Pietryga oraz za ++ z rodzin Pietryga, Ksol i Szablicki

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Tadeusza i Genowefę Kobiałka, ich ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron, brata Edwarda, Mirosławę Borowiec, Stefanię Dziuba, ks. Czesława Gaca     oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Sobota – 21 października

7.00 Za + ks. biskupa Jana Wieczorka, ks. Józefa Szpeka, ks. Józefa Białasa i ks. Józefa Kaczmarczyka

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Piotra i Genowefę Paździor, Jadwigę Termin, Marię i Jerzego Golombek, za ++ z rodzin Tiszbierek i Nowak oraz za dusze opuszczone

Niedziela – 22 października; XXIX Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta oraz za wszystkich ++ z rodzin Jeleń i Paruzel

9.00 Lichynia. Za + Manfreda Dada w 1 rocznicę śmierci

10.30 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców i rodzeństwo, zięcia Gerarda, bratową, szwagrów, Annę i Józefa Golly, ich rodziców i rodzeństwo, ++ dzieci i wnuczkę, Bertę Paździor, Zofię Majnusz, za ++ z rodzin Majnusz, Jałowy, Golly i Przybyła oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Różaniec święty


  1. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  2. Na czas renowacji elewacji wewnętrznej kościoła parafialnego wszystkie nabożeństwa odbywać się będą w sali konferencyjnej domu katechetycznego – oprócz niedziel i świąt
  3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy; Msza św. to najskuteczniejsza i najpiękniejsza modlitwa, którą składamy w intencji żyjących i zmarłych
  4. W sobotę 21 października, o godz. 19.30 w Zdzieszowicach – odbędzie się dekanalne czuwanie młodzieży
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Łukasz Kolonko z Lichyni i Ewelina Paruzel ze Starego Ujazdu – zapowiedź II
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z Popic, nry 11a, 12 i 13 ;  z Lichyni – ul. Ogrodowa, blok D, m. 4 i blok C, m. 1 i 2

* Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej; szczególnie  o. franciszkaninowi Arnoldowi za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszenie budującego słowa Bożego, księżom za przybycie, całej służbie liturgicznej, mariankom, pocztom sztandarowym, orkiestrze, parafianom, którzy przygotowali kościół i obejście kościoła, panom niosącym baldachim, paniom w strojach ludowych i paniom, które przygotowały przyjęcie na plebanii; wszystkim dziękuję za zaangażowanie, obecność i modlitwę. Życzę błogosławionego i radosnego świętowania naszego odpustu