Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 stycznia 2023 r.

Poniedziałek – 16 stycznia

6.45 Za + wujka Henryka Scholtyssek w miesiąc po śmierci

Wtorek – 17 stycznia; wsp. św. Antoniego, opata

6.45 Za ++ Elżbietę i Władysława Wilkowski, syna Jana, córkę Barbarę Biskup oraz za wszystkich z rodzin Wilkowski, Biskup, Szczepaniak, Majnusz, Przybyła, Strzelczyk i Krawczyszyn

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Emilię i Jana Majnusz, Elżbietę i Jana Makosz, za ++ rodzeństwo i za ++ z pokrewieństwa

Środa – 18 stycznia; adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Lichyni

6.45 Za + siostrę Sabinę Stasz, rodziców Agnieszkę i Józefa Tiszbierek, brata Andrzeja i za ++ z pokrewieństwa

10.00 Leśnica. Pogrzeb śp. ks. Henryka Pasieka  ( l. 63 )

13.00 – 17.00 Lichynia. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Za + Martę Swoboda, ++ jej rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 19 stycznia; wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

9.30 Pogrzeb śp. Edwarda Swoboda z Lichyni  ( l. 75 )

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Emanuela i Hildegardę Tiszbierek, za + ojca Haralda Kurek oraz za ++ z rodzin Tiszbierek, Czeczor, Kurek, Lipok, Szwedka, Michalski, Kremser i Slupik  ( Ch.)

Piątek – 20 stycznia

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Elżbietę, Gertrudy i Bernarda Rudner, Annę i Jerzego Skoluda, siostrę Annę Stolorz oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda, Głowania i Stolorz

18.30 Do Boskiej Opatrzności i Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz oraz za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek

Sobota 21 stycznia; wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; Dzień babci

7.00 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców i rodzeństwo, zięcia Gerarda, bratową, szwagrów Annę i Józefa Golly, ich rodziców i rodzeństwo, ++ dzieci i wnuczkę, Bertę Paździor, Zofię Majnusz, za ++ z rodzin Majnusz, Jałowy, Golly i Przybyła oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla wszystkich babć i dziadków naszej parafii

Niedziela – 22 stycznia; III Niedziela Zwykła; Dzień dziadka

7.00 Za + Jana Słupina, jego rodziców Marię i Hermana, Annę Klemczak oraz  za wszystkich ++ z rodzin Słupina, Smykała i Termin

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Edeltraudę i Alfreda Mazurek, brata Gerarda, rodziców Paulinę i Maksymiliana Wypich, za + ks. Leona, Jadwigę, Martę i Agnieszkę Świtula oraz za wszystkich ++ z  pokrewieństwa

10.30 Za + syna  Joachima Paterok, Paula, Teresę i Kornelię Paterok, Mateusza i Elżbietę Sosnowski, synów Zygfryda, Rainholda i Józefa, córki Emilię i Annę, zięciów Gintra i Stefana oraz za ++ z  tych pokrewieństw


  1. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych w waszych domach; ofiary kolędowe przeznaczone są na ubezpieczenie i podatki naszej parafii
  2. Również dzisiaj po Mszach św. będą rozdawane piękne, gratisowe, poświęcone obrazki kolędowe, z błogosławieństwem Księdza Proboszcza. Proszę zabrać także tym parafianom, którzy z różnych powodów są nieobecni lub mieszkają za granicą
  3. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
  4. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby naszej służby liturgicznej: marianek, ministrantów, ministrantek, lektorów i kantorek. Gorąco zachęcam do życzliwości; przez cały rok sumiennie służą przy ołtarzu : Panu Bogu, Matce Bożej i nam wszystkim
  5. Zachęcam do dalszego zamawiania Mszy świętych; jest jeszcze dużo wolnych intencji
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 6a, 6 i 8 ;   z Lichyni – ul. Wolności, nry 11, 18 i 22