Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 16 – 22 września 2013 r.

Poniedziałek – 16 września; wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

6.45 Za + Oswalda Szefer, ++ Alojzego i Wiktorię Rochnia, córkę Różę, zięcia Franciszka, ++ rodziców, rodzeństwo z obu stron, Maksymiliana i Marię Szefer, ++ synów Ericha i Henryka, córkę Martę, za ++     z pokrewieństwa Rochnia, Szopa, Wilkowski i Duda oraz za dusze  w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 17 września

6.45 Za ++ Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa i Marię Leszczyna, Norberta, Gertrudę, Marię  i Stanisława Jochem, Małgorzatę i Rajmunda Burczyk, Zofię i Rajmunda Wilkowski, za ++   z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Makosz oraz za ++ z rodzin Makosz i Wolowski

Środa – 18 września; święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

6.45 Za + Jerzego Malcherczyk, jego rodziców Martę i Józefa, za ++ Annę i Emanuela Szczeponek, siostrę Hildegardę, braci Jerzego i Guntra, szwagrów Herberta, Helmuta, Gerharda i Stanisława, Elżbietę i Mieczysława Sopel, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 19 września

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Jana i Marię Tiszbierek, córkę Hildegardę, Jana i Anielę Jałowy, Józefa Piechota, Jerzego Hanke, za ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Pohl, Ciupka, Piechota i Jałowy ( Dz. )

Piątek – 20 września; wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła   Chong  Hasang  i  Towarzyszy

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + Marię Barcz, poległego męża Emila oraz za ++ z rodzin    Drońka  i  Ogaza

18.30 Za ++ Piotra i Genowefę Paździor, siostrę Jadwigę, Józefa i Annę Tiszbierek, za ++  z pokrewieństwa i dusze opuszczone

Sobota – 21 września; święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

7.00 Za + Gerharda Henkel, jego rodziców, siostrę, Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, córkę Łucję, zięcia, synów Franciszka i Stefana, wnuka Jana, Józefa Matauszek, Jana Daniel i za ++ z pokrewieństwa

7.30 Za + Tadeusza Dziergas, jego rodziców i teściów, za + brata Jana, siostrę Krystynę, za ++ z rodzin Dziergas i Grabiński

Niedziela – 22 września; XXV Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek oraz za ++ z pokrewieństwa Tiszbierek   i Waloszek

9.00 Lichynia. Za + Wernera Stiler, jego rodziców, rodzeństwo i bratową

10.30 Za + męża Józefa Gruszka, jego rodziców Gertrudę i Józefa, zięcia Henryka Sklorz, rodziców Franciszkę i Ignacego Cholewa, starzyków Elżbietę i Karola Daniel, Waleskę i Teodora Cholewa, Józefa i Henryka Orzeł, trzech szwagrów Józefa, Piotra i Antoniego, za ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące i za ++ kapłanów

15.00 Lichynia. Nieszpory


1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

3. W niedzielę na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Msza św. o godz. 11.00. O godz. 13.30 w namiocie przed Domem Pielgrzyma odbędzie się konkurs koron i część artystyczna

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy  o  to  rodziny  –  z  Popic, nry 15, 15a i 16;   z  Lichyni  –  ul.  Daszyńskiego, nry 8, 10 i 12