Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 17 – 23 grudnia 2018 r.

Poniedziałek – 17 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Antoniego i Zuzannę Bugiel, dziadków z obu stron, Antoniego i Helenę Kandzior, ich rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Bugiel, Knapik i Kandzior  oraz  za  dusze  w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 18 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Gintra Grosz w 11 rocznicę śmierci oraz za ++ z rodzin Bargiel, Grosz, Namysło i Skóra

18.00 Roraty. Za ++ Jana, Dawida i Martę Kiołtyka, Marię, Jerzego i Elżbietę Szulc, Marię, Ewę, Wincentego, Helenę i Ryszarda Izbicki, Richarda Moszko, jego rodziców oraz za ++ z rodzin Izbicki, Kiołtyka, Szulc i Jaskóła

Środa – 19 grudnia

6.45 Za + męża Jerzego Greif, jego rodziców, za ++ rodziców Katarzynę i Józefa, rodzeństwo i  za  wszystkich  ++  z  tych  pokrewieństw

17.00 Roraty. Za + Emanuela Madaler, jego ++ rodziców, siostrę, braci, bratową, Jana i Jadwigę Majnusz, ich ++ synów i synową oraz za ++ kapłanów i siostry zakonne

Czwartek – 20 grudnia

17.00 Roraty. Za + Annę Pinkawa w 8 rocznicę śmierci, jej męża Pawła Pinkawa, jego rodziców, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, Adolfa i Andrzeja Grewe, Józefa Sówka oraz za ++ z rodzin Pinkawa i Pawliczek

Piątek – 21 grudnia

9.00 Przedświąteczne odwiedziny chorych parafii

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża Jana Poloczek, matkę Marię Kala, teścia Józefa Poloczek, za ++ z rodzin Poloczek, Kalla i Teska oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.00 Roraty. Za + męża i ojca Grzegorza Koszuckiego, teścia Włodzimierza, za + matkę Annę Wałęsa,  za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 22 grudnia

7.00 Za + męża Romana Biskup, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowski, wnuka Michała Matuszek, rodziców Jana i Marię Biskup, synów Wiktora i Jana, córkę Martę, szwagra Jerzego oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Biskup, Bomba i Wilkowski

8.00 Roraty. Za ++ Wiktorię i Wiktora Ledwig, Alfreda, Marka, Annę i Alfonsa Bienia, ich rodziców i rodzeństwo, zięcia Antoniego oraz za ++ z pokrewieństwa Marek, Kałuża, Bienia i Imiela

17.00 Zalesie Śląskie. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej

Niedziela – 23 grudnia; IV Niedziela Adwentu

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa, Marię i Martę Leszczyna, ++ trzy córki, trzech zięciów, synów Franciszka i Ryszarda, zięcia Norberta, jego rodziców Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Gretę i Rajmunda Burcek, Anemarie Majer, jej syna Zygfryda, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Buchta oraz za ++ rodziców Buchta i Kopyra

10.30 Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za ++ z  pokrewieństwa  Borek,  Domerecki  i  Wróbel       

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory adwentowe  ( II )


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. W zakrystii można nabywać pobłogosławione i poświęcone świece „Caritas” w cenie 5 zł. i opłatki świąteczne na stół wigilijny oraz zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy
  3. Gorąco zachęcam do przedświątecznej spowiedzi świętej 
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Damian Strużyna z Zalesia Śląskiego i Weronika Hirsz z Jemielnicy – zapowiedź II
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy  o to rodziny –  z ul. Leśnickiej, nry  20, 20a, 22 i 24;     z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  18, 22 i 36   *