Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 17 – 23 października 2022 r.

Poniedziałek – 17 października; wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Helenę i Jana Bijak oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Różaniec i Msza św. Za + syna Adriana, rodziców Jadwigę i Jana Kociok, Helenę i Wincentego Izbicki, Michała i Ernesta Żyłka oraz za ++ z rodzin Izbicki, Kociok, Marek i Kałuża

Wtorek – 18 października; święto św. Łukasza, ewangelisty

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron, za ++ Sybillę Tarkowską i Ryszarda Michta, chrzestnych Władysława i Zofię, za ++ księży, którzy pracowali w naszej parafii, katechetów, pracowników służby zdrowia oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone

18.30 Różaniec i Msza św. Za + ojca Antoniego Ploch, dziadków Wincentego i Bertę Tkaczyk, Ignacego i Franciszkę Cholewa, Karola i Marię Ploch, Marię Rudzki oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 19 października

6.45 Za + syna Joachima Imiela, jego matkę Katarzynę, Zofię i Sebastiana Marek, + syna, córki i zięciów, Elżbietę i Gerharda Imiela, ++ dzieci, zięcia i dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Marek, Nowak i Pinkawa oraz za dusze opuszczone

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Erykę Grewe w 1 rocznicę śmierci

Czwartek – 20 października; wsp. św. Jana Kantego, prezbitera

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Tadeusza i Genowefę Kobiałka, ich rodziców i rodzeństwo,  ++ z obu stron, Mirosławę Borowiec, Stefanię Dziuba i ks. Czesława Gaca oraz o zdrowie w rodzinie

Piątek – 21 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Bomba i Czajka

18.30 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Genowefę i Gerarda Mróz, Marię Kalisz oraz za wszystkich ++ z rodzin Mróz, Kroker i Kalisz

Sobota – 22 października; wsp. św. Jana Pawła II, papieża

7.00 Za ++ rodziców Marię i Wilhelma Hamann, ich dwie córki, trzech zięciów, wnuka Jana, Magdalenę i Filipa Ryborz, Annę i Alfonsa Bienia oraz za ++ Franciszkę i Karola Imiela

8.00 Różaniec i Msza św. Za wszystkich ++ z rodzin Skrzydeł, Milczanowski, Korczyński, Pichur i Polański oraz za ++ księży z naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące  

10.00 Pogrzeb śp. Manfreda Dada z Lichyni   ( l. 60 )

Niedziela – 23 października; XXX  Niedziela Zwykła; Dzień Misyjny

7.00 Za ++ Rudolfa i Gerarda Kaszta, ++ rodziców Kaszta i Skóra oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Zygmunta Baran w 10 rocznicę śmierci, matkę Brygidę oraz za ++ z pokrewieństwa

10.30 Za ++ Emilię i Franciszka Kroker, córkę Teresę, zięcia, siostrę zakonną Elifę, Jana i Wiktorię Jokiel, dwóch synów, synową, trzy córki, zięciów Gizelę, Huberta i Marię Przybyła oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Wilkowski, Jokiel i Przybyła

15.00 Lichynia. Różaniec święty


  1. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby misji świętych
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych i do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy; Msza św. to najskuteczniejsza i najpiękniejsza modlitwa, którą składamy w intencji żyjących i zmarłych
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul św. Jadwigi, nry 4 i 8 oraz z ul. Kościelnej nr 7;    z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 1, 2 i 3   

* Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej;  szczególnie  o. Marcinowi za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszenie budującego Słowa Bożego, księżom    za przybycie, służbie liturgicznej, mariankom, pocztom  sztandarowym, orkiestrze, parafianom, którzy przygotowali kościół i obejście kościoła, panom niosącym baldachim, paniom, które przygotowały przyjęcie na plebanii; wszystkim dziękuję za zaangażowanie, obecność i modlitwę. Życzę błogosławionego i radosnego świętowania naszego odpustu