Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 17 – 23 stycznia 2022 r.

Poniedziałek – 17 stycznia; wsp. św. Antoniego, opata

6.45 Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Marek, Józefa i Ludmiłę Paterok, ich rodzeństwo i dziadków, za ++ szwagrów Henryka Wieczorek i Józefa Jandę oraz za ++ z rodzin Marek, Paterok,                 Szweda i Wilkowski

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Barteczko oraz za ++ rodziców Jana i Jadwigę Barteczko

Wtorek – 18 stycznia; dzień adoracji Przenajświętszego Sakramentu w Lichyni

6.45 Za ++ Elżbietę i Władysława Wilkowski, ich dzieci Barbarę i syna Jana oraz za wszystkich ++ z rodzin Wilkowski, Szczepaniak, Majnusz, Przybyła, Strzelczyk i Krawczyszyn

13.00 – 17.00 Lichynia. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Za + Martę Swoboda, ++ jej rodziców i rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Środa – 19 stycznia; wsp. św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa

6.45 Za ++ rodziców Anielę i Józefa Cedzich, ich rodziców i rodzeństwo, wnuczkę Karinę Ciupka, za + Reginę Friedek, Klaudię Cedzich oraz za ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 20 stycznia

17.00 Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP i św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz  oraz za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek  ( Dz. )

Piątek – 21 stycznia; wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; Dzień Babci

9.30 Pogrzeb św. Czesława Dombrowskiego z Popic  ( l. 85 )

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Elżbietę, Gertrudy i Bernarda Rudner, Annę i Jerzego Skoluda, siostrę Annę Stolorz oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda, Głowania i Stolorz

18.30 Za + Feliksa Strużyna, Ryszarda Moszek, jego rodziców i brata, za ++ Józefa i Hildegardę, ich syna Andrzeja Starkulla, rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z rodzin Strużyna, Hajko, Moszek i Mańka

Sobota – 22 stycznia; Dzień Dziadka

7.00 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich syna Bernarda, dziadków z obu stron, ich dzieci, szwagierkę Mariannę, szwagra Edwarda, jego syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

Zalesie Śląskie. Spotkania formacyjne : o godz. 8.00 z klasą III podstawówki; o godz. 9.00 z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i godz. 10.00 czwarta rozmowa klasyfikacyjna dla klasy VIII  podstawówki  – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 23 stycznia; III Niedziela Zwykła

7.00 Za + Jana Słupina, jego rodziców Marię i Hermana, Annę Klemczak oraz za ++ z rodzin Smykała, Słupina i Termin

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Edeltraudę i Alfreda Mazurek, brata Gerarda, rodziców Paulinę i Maksymiliana Wypich, za ++ księdza Leona, Jadwigę, Martę i Agnieszkę Świtula oraz za ++ z  pokrewieństwa

10.30 Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, ich ++ rodziców i rodzeństwo, syna Krystiana, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory niedzielne   ( II )


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej służby liturgicznej
  2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  4. W kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać Msze św. na bieżący rok; mocno zachęcam
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok K, m. 1, 2 i 3 oraz z Popic, nry 1 i 3 ; z Lichyni – z ul. Wolności, nry 27, 32 i 34