Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 18 – 24 lipca 2016 r.

Poniedziałek – 18 lipca

7.00 Za + Jerzego Malcherczyk, jego rodziców, siostrę, za ++ Annę i Emanuela Szczeponek, Elżbietę i Mieczysława Sopel, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

12.00 Zalesie Śląskie. Ślub konkordatowy Krystyny Dombrowskiej i Mateusza Niepala

Wtorek – 19 lipca

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Krzysztofa z okazji 50 – tych urodzin

17.00 Lichynia. Za + Olgę Duda, jej rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa Duda i Makosz

Środa – 20 lipca; wsp. bł. Czesława, prezbitera

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

Czwartek – 21 lipca

7.00 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii

Piątek – 22 lipca; wp. Św. Marii Magdaleny

7.00 Za ++ Elżbietę i Stanisława Celt, ich syna Jerzego, zięcia Jana Duda, za ++ z pokrewieństwa Celt, Duda i Matuszek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Daniel, rodziców Alfreda i Marię Daniel, Marię i Józefa Mikołaszek, Elżbietę i Bernarda Skoluda oraz za + brata Józefa

Sobota – 23 lipca; święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Langer

11.00 Zalesie Śląskie. Do Opatrzności Bożej, za wstawiennictwem MBNP, z podziękowaniem za opiekę i przeżyte lata, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla uczniów Zalesia Śląskiego i Lichyni z rocznika 1952, ich rodzin, proboszczów, nauczycieli i wychowawców oraz za ++ kolegów, proboszczów i wychowawców

Niedziela – 24 lipca; XVII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Grzegorza, Elżbietę i Konstantego Kandziora, Gertrudę Bugiel, Annę Stolorz, Jana Bugiel, za ++ z rodzin Kandziora, Bugiel, Miozga i Musioł, za + Stefanię Dziuba, ++ z rodziny Nowak i za ++ kapłanów

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Gizeli z okazji 50 – tej rocznicy urodzin

10.30 Za ++ rodziców Annę i Pawła Pinkawa, ++ dziadków z obu stron, ich dzieci, za ++ Zofię i Serafina Pawliczek, dwóch synów Winfrida i Jana, Marka Jastrzębskiego, ojca Eugeniusza, za ++ z rodzin Pawliczek, Jastrzębski i Pinkawa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące


1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W przyszłą niedzielę odbędzie się piesza pielgrzymka naszej parafii na Górę św. Anny. Przewodniczyć jej będzie ks. Eryk Koppa. Rozpoczęcie o godzinie 6.45 w kościele parafialnym . Gorąco zachęcam do udziału

3. Pielgrzymka ojca świętego Franciszka do Krakowa, Częstochowy i Oświęcimia odbędzie się w dniach 27 – 31 lipca; pielgrzymka ministrantów na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 30 – 31 sierpnia, zaś marianek w dniach 23 – 25 września

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Krystian Szefer z Popic i Sandra Lisy z Ochodze – zapowiedź II oraz Martyna Błoniarz z Zalesia Śląskiego i Sebastian Rulik z Błotnicy Strzeleckiej – zapowiedź I

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Powstańców Śląskich, nry 1, 2 i 3; z Lichyni – ul. Wolności, nry 20, 22 i 24