Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 18 – 24 lipca 2022 r.

Poniedziałek – 18 lipca

7.00 Za + Teresę Panek w miesiąc po śmierci

Wtorek – 19 lipca

7.00 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów naszej parafii

17.00 Lichynia. Za + Annę Ciupka

Środa – 20 lipca; wsp. bł. Czesława, prezbitera, patrona diecezji opolskiej

7.00 Za + ks. Czesława Gaca i za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 21 lipca

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

Piątek – 22 lipca; święto św. Marii Magdaleny

7.00 Za + Patryka Hennek oraz za wszystkich ++ z rodzin Wycisło i Bugiel

17.00 Lichynia. Za + matkę Joannę Bargiel w 5 rocznicę śmierci, jej męża Władysława, męża Gintra Grosz, ++ braci Bogusława i Leszka, siostrę Janinę z mężem Pawłem, siostrzenicę Sabinę, teściów Karola i Helenę Grosz oraz za ++ z pokrewieństwa

Sobota – 23 lipca; święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

7.00 Za ++ Marię i Alberta Donath, ich córki Lidię i Adelajdę, zięcia Franciszka, wnuka Reinharda, prawnuczkę Evelyn, Franciszkę Szindler, Marię i Józefa Strokosz, dwóch synów, synową, wnuka Jana oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 24 lipca; XVII Niedziela Zwykła

6.45 Rozpoczęcie pieszej pielgrzymki naszej parafii na Górę św. Anny. Przewodniczył jej będzie ks.  Eryk  Koppa.  Gorąco zapraszamy do udziału

7.00 Za ++ Jana, Dawida i Martę Kiołtyka, Marię, Ewę, Helenę, Wincentego, Brygidę i Ryszarda Izbicki, Marię, Elżbietę, Jerzego i Huberta Szulc oraz za ++ z rodzin Izbicki, Kiołtyka, Szulc, Jaskóła i Moszko

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, za pośrednictwem Matki Bożej, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, rodziców Marię i Stefana Jaskóła

10.30 Za ++ rodziców Stefanię i Józefa Pociecha, Elżbietę i Georga Szopa, siostrę Marię, dziadków z obu stron, za ++ z rodzin Pociecha, Szopa, Morawiec i Hornik, za ++ ks. Czesława Gaca, Stefanię Dziuba i dusze w czyśćcu cierpiące


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. 23 lipca w sobotę – pod kapliczką św. Jana Nepomucena o godz. 10.00 – odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzyskany materiał z tego sprzętu przeznaczony będzie na potrzeby misji świętych
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 59, 61 i 63 ; z Lichyni – ul. Wolności, nry 27, 30 i 32