Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 18 – 24 stycznia 2016 r.

Poniedziałek – 18 stycznia; dzień adoracji Przenajświętszego Sakramentu w Lichyni

6.45 Za + Jana Wilkowskiego, jego rodziców oraz za ++ z rodzin Wilkowski, Majnusz, Patoła, Przybyła, Szczepaniak i Strzelczyk

13.00 – 17.00 Lichynia. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Gerarda i Małgorzatę Kałuża oraz za ++ z rodzin Kałuża i Korczyński

Wtorek – 19 stycznia; wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

6.45 Za + Jerzego Greif, jego rodziców Agnieszkę i Wiktora Greif, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, synów Józefa i Huberta, córkę Annę, męża Henryka, za + Annę Mynarek, zaginionego jej męża Jerzego, za + Jana Tudyka, Barbarę Skotniczną, Marię Berejsa i za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ Adelhajd i Józefa Paterok, rodziców z obu stron, za ++ z rodzin Paterok i Zug

Środa – 20 stycznia

6.45 Do Bożej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP i św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz oraz za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Gertrudę i Franciszka Tiszbierek

Czwartek – 21 stycznia; wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; Dzień Babci

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Jana i Jadwigę Majnusz, ich rodziców i rodzeństwo, syna, synową, trzech zięciów, Józefa i Annę Golly, ich rodziców i rodzeństwo, synów, córki, zięcia i wnuczkę, Bertę Paździor, Zofię Majnusz, za ++ z pokrewieństwa Majnusz, Golly i Jalowy oraz za dusze w czyśćcu cierpiące (Dz.)

Piątek – 22 stycznia; Dzień Dziadka

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + Martę Swoboda, jej siostrę Wandę, brata Maksa oraz za ich ++ rodziców Martę i Franciszka Swoboda

18.30 Za ++ rodziców Magdalenę i Wilibalda Tiszbierek oraz za ++ z rodzin Waloszek i Tiszbierek

Sobota – 23 stycznia

7.00 Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę i Stefana, Marię i Henryka Jochem, ich rodziców i rodzeństwo, szwagierkę Mariannę Piechaczek, szwagra Edwarda Sładek, jego syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem, dusze opuszczone i w czyśćcu cierp.

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi – w małej salce

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – w małej salce

11.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski i wspólnie przeżyte lata, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Mieczysława i Gertrudy z okazji 50 – lecia ślubu oraz o opiekę Matki Bożej i zdrowie dla całej rodziny

Niedziela – 24 stycznia; III Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa, Marię i Martę Leszczyna, ich ++ trzy córki, trzech zięciów, synów Franciszka i Ryszarda, zięcia Norberta, jego rodziców, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Gretę i Rajmunda Burcek, Anemari Majer, jej syna Zygfryda, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Felicyty z okazji 60 – tej rocznicy urodzin

10.30 Za + Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców Stanisława i Albinę, ich dzieci, za ++ Klarę i Jana Kucharczyk, syna Reinholda, rodziców z obu stron, ich dzieci, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk i Kołodziej

15.00 Zalesie Śląskie. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci naszej parafii. Zapraszamy!


1. Gorące Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii ( … )

2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan ( 18 – 25 stycznia )

3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościelnej, nry 5 i 7 oraz Św. Jadwigi 4; z Lichyni – ul Daszyńskiego, nry 64, 66 i 68