Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 18 – 24 września 2017 r.

Poniedziałek – 18 września; święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

6.45 Za ++ rodziców Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, synów Stefana i Franciszka, córki Marię i Łucję, zięciów Henryka, Gerharda i Jana, wnuków Ryszarda i Jana, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta, zięcia Henryka Skowronek oraz za ++ z pokrewieństwa Flajszer, Konieczny i Matuszek

Wtorek – 19 września

6.45 Za + Jerzego Malcherczyk, jego rodziców Martę i Józefa, siostrę Gertrudę, rodziców Annę i Emanuela Szczeponek, siostry Hildegardę i Elżbietę, braci Jerzego i Gintra, szwagrów Herberta, Helmuta, Gerharda, Richarda i Stanisława, za ++ Elżbietę i Mieczysława Sopel, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Wernera Stiler, rodziców i rodzeństwo, bratową oraz za ++ Gerarda i Aleksandrę Kolibaba

Środa – 20 września; wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy

6.45 Za ++ Marię i Eryka Rudzki, Albinę, Elżbietę i Antoniego Gnielka oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 21 września; święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ Jana i Marię Tiszbierek, córkę Hildegardę, Anzelma Jałowy, Jana i Anielę Jałowy, Jerzego Hanke, Józefa Piechota oraz za ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Poll i Ciupka ( Ch. )

Piątek – 22 września

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności , za wstawiennictwem św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Nizioł

18.30 Za + Ericha Jochem, syna Norberta, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina Wycisło, Adriana Izbicki, Karola i Franciszkę Imiela, ich synów, córki, synowe i zięciów oraz za ++ z pokrewieństwa Jochem, Kunze, Imiela i Świerczek

Sobota – 23 września; wsp. św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

7.00 Za ++ Teresę i Franciszka Majnusz, Rozalię i Konrada Mnich, Emilię i Franciszka Kroker, Martynę i Franciszka Majnusz, Elfrydę i Jana Majnusz, Elżbietę, Władysława i Jana Wilkowksi, Ryszarda Przybyła, Huberta Jorgel, Krystiana Mnich oraz za ++ z pokrewieństwa Majnusz, Mnich i Kroker

10.00 Pogrzeb śp. Józefa Ledwig ze Zdzieszowic  ( l. 72 )

12.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji 25 – tej rocznicy ślubu Urszuli i Arnolda, także 50 – tych urodzin Arnolda oraz o opiekę Bożą dla całej rodziny Jałowy

15.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Mirosławy i Krystiana Adamik z okazji 25 – lecia ślubu

Niedziela – 24 września; XXV Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Marię i Franciszka Kaleta, Adelajdę i Stefana Marek, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ braci Huberta, Józefa i Jerzego, za ++ Hildegardę i Alfreda Gaczyński oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Marek , Starkulla, Kwiotek i Gaczyński

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Elżbiety z okazji 60 – tych urodzin oraz za ++ rodziców Szablicki i Sojka

10.30 Za + Edeltraudę Szura w 8 rocznicę śmierci, za ++ z pokrewieństwa Szura i Adamicki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remonty obiektów diecezjalnych i sakralnych, zaś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu

3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Św. Jadwigi, nry 21, 25 i 29; z Lichyni – ul. Wolności, nry 17, 19 i 34