Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 19 – 25 czerwca 2023 r.

Poniedziałek – 19 czerwca

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Lattka oraz za + ojca Zygfryda Lattka i dziadków z obu stron

18.30 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Księdza Proboszcza z okazji 30 – tej rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich

Wtorek – 20 czerwca; wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

6.45 Za + męża i ojca Bernarda Matuszek, jego ojca Pawła, szwagrów Jana i Andrzeja, za ++ rodziców Karola i Elżbietę Komander, ich rodziców i rodzeństwo, syna Piotra oraz za ++ z pokrewieństwa Matuszek, Komander, Gamon i Mynarek

17.00 Lichynia. Za ++ Józefę i Józefa Porada, ich rodziców oraz za ++ z pokrewieństwa Porada i Jochem

Środa – 21 czerwca; wsp. Najświętszej Maryi Panny Opolskiej

6.45 Za + brata Marcina Konieczny, jego rodziców Gertrudę i Gerarda, ++ babcie i dziadków, za ++z pokrewieństwa Konieczny i Henkel oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 22 czerwca

6.45 Za ++ Arnolda i Ericha Szefer, braci Henryka, Oswalda i Józefa, siostrę Martę, ich rodziców Maksymiliana i Marię Szefer, za ++ Emanuela i Józefę Socha, dzieci Gertrudę, Teresę, Józefa i Alojza, synowe Margotę i Matyldę, za ++ z pokrewieństwa Szefer, Socha i Nowak oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 23 czerwca; Dzień Ojca

7.30 Zalesie Śląskie. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. Po Mszy św. rozdanie nagród – w ramach konkursu z majówek; dzieci i młodzież przynoszą ze sobą obrazki majowe i karty kandydata do bierzmowania 

17.00 Lichynia. Za ++ Marię i Emila Bartrz oraz za ++ z rodzin Drońka i Ogaza

18.30 Za + męża Alfreda, rodziców i teściów, zięcia Norberta, za ++ z rodzin Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 24 czerwca; uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

7.00 Za ++ Józefa i Joannę Kołodziej, synów Józefa i Franciszka, córkę Annę, męża Alberta, rodziców z obu stron, rodzeństwo, za ++ Jana i Marię Bochynek, rodziców z obu stron, rodzeństwo oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Kołodziej, Cedzich i Bochynek

7.30 Za ++ rodziców Kazimierza i Mariannę Bernacki, braci Krzysztofa i Mirosława, bratową Monikę,    za ++ rodziców Pawła i Różę Francki, bratową Jolantę oraz za wszystkich ++ z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

9.30 Pogrzeb śp. Magdaleny Paterok z Lichyni  ( l. 56 )

Niedziela – 25 czerwca; XII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Marię i Franciszka Kaleta, Adelajdę i Stefana Marek, ich rodziców i rodzeństwo, braci Józefa i Huberta, szwagra Joachima Guttmann, Józefa i Hildegardę Starkulla, ich syna Andreasa, Hildegardę i Alfreda Gaczyński oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkulla, Marek i Kwiotek

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Paczuła

10.30 Za + Pawła Majnusz, jego rodziców i rodzeństwo, zięcia Gerarda, bratową, szwagrów, Annę i Józefa Golly, ich rodziców i rodzeństwo, ++ dzieci i wnuczkę, za ++ Bertę Paździor i Zofię Majnusz, za ++ z rodzin Majnusz, Jałowy, Golly i Przybyła oraz za dusze w czyśćcu


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. Zachęcam do zamawiania Mszy św. na miesiąc sierpień; jest jeszcze dużo wolnych intencji
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A, m. 7, 8, 9 i 10;  z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 55, 61 i 65