Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 19 – 25 maja 2014 r.

Poniedziałek – 19 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ z rodzin Pecnik, Majnusz, Chlebik i Chryst oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 20 maja

16.00 Zalesie Śląskie. Próba dla kandydatów do Służby Liturgicznej; gorąco zachęcam

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Boskiej w intencji rodziny Wypich.   Po Mszy św. próba dla kandydatów do Służby Liturgicznej; gorąco zachęcam

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Konstantego Kandziora, dwie siostry Paulinę i Jadwigę, wnuka Grzegorza, za ++ Amalię i Pawła Musioł, ich syna Augusta, córkę Gertrudę, jej męża, za ++ z rodzin Musioł, Kandziora, Nierychlo, Jelito, Kral, Bezia i Bugiel

Środa – 21 maja; wsp. św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 22 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Zuzannę i Antoniego Bugiel, dziadków z obu stron, Antoniego Kandzior, rodziców, siostrę Łucję oraz za wszystkich ++  z pokrewieństwa Bugiel, Knapik, Kandzior i dusze opuszczone. W czasie Mszy św. uroczyste przyjęcie kandydatów do Służby Liturgicznej. Po Mszy św. próba dla kandydatów do bierzmowania, połączona z sakramentem pokuty ( … )

Piątek – 23 maja; całodzienna adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Zalesiu Śląskim

9.00 – 18.30 Adoracja Przenajświętszego Sakramentu ( gorąco zachęcam )

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za + Franciszka Fleischer, rodziców z obu stron oraz za ++  z rodzin Filusz i Krupa.  W czasie Mszy św. uroczystość przyjęcia kandydatów       do Służby Liturgicznej

18.30 Zakończenie adoracji, nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Jana i Jadwigę Majnusz,  ich rodziców i rodzeństwo, syna, synową, trzech zięciów, Józefa i Annę Golly, ich rodziców  i rodzeństwo, czterech synów, dwie córki, zięcia, wnuczkę Teresę, Bertę Paździor, Zofię Majnusz,  za ++  z pokrewieństwa Majnusz i Golly oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 24 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

7.00 Za ++ rodziców Marię i Franciszka Kaleta, ich rodziców i rodzeństwo, Adelajdę i Stefana Marek, ich synów oraz za wszystkich ++  z rodzin Kaleta, Starkula i Marek

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Rosę Syrek, zaginionego ojca Emila oraz za ich ++ rodziców i rodzeństwo   11.00 Zdzieszowice. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania ( … )

16.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności i Królowej Apostołów, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji ks. Adriana z okazji 20 – tej rocznicy święceń kapłańskich oraz za + ojca Huberta

Niedziela – 25 maja; VI Niedziela Wielkanocna

7.00 Za + Cecylię Paterok, ++ rodziców, braci i siostry oraz za ++ z p. Paterok, Wilkowski i Motyczka

9.00 Lichynia. Za + męża Alojzego Strzelczyk, córkę Natalię Ścisło, jego rodziców Emila i Magdalenę, matkę Reginę, ojca Feliksa, brata Jana Wotzlaw, siostry Krystynę i Joannę oraz za dusze opuszczone

10.30 Za + męża Eugeniusza Gazda w 10 rocznicę śmierci, jego rodziców i teściów, za + zięcia Marcina oraz za wszystkich ++ z pokr. Gazda, Dworaczek i Piontek

15.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe


  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )
  2. W niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka górników – skalników
  3. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Franciszek Paterok z Lichyni i Anna Kupka    z Jaryszowa  – zapowiedź II oraz Piotr Zeizig z Lichyni i Aneta Wesoły z Raszowej – zapowiedź II      ***
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy    o  to  rodziny – z  ul.  Św. Jadwigi, nry 8, 12 i 14;      z  Lichyni – ul. Ogrodowa, nry 4, 9 i 9a