Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 2 – 8 kwietnia 2018 r.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 2 kwietnia

7.00 Za ++ rodziców Franciszka, Elżbietę i Marię Kaleta, Wilhelma i Rosę Guttmann, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ brata Pawła i siostrę Marię, Hildegardę i Alfreda Gaczyński, Rosę i Filipa Kierstein oraz za ++ z rodzin Kaleta, Starkula, Guttmann i Dworaczek

9.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Gabriela Gołąbek oraz dla jego rodziców, chrzestnych i dziadków

10.30 Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Wiesławy i Zdzisława Kownackich z okazji 50 – lecia ślubu oraz do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Teresy z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

Wtorek w oktawie Wielkanocy – 3 kwietnia

6.45 Za + Annę Pszczelorz, męża Franciszka, synów Jana i Pawła, Jadwigę Pawliczek i  za  ++  z  pokrewieństwa

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Paulinę i Maksymiliana Wypich, ojca Alfreda Mazurek , brata Gerarda oraz za wszystkich ++  z pokrewieństwa

Środa  w oktawie Wielkanocy – 4 kwietnia

6.45 Za + Norberta Jochem, jego ojca Ericha, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina   Wycisło, Adriana Izbicki, Karola i Franciszkę Imiela, ich synów, synowe, córki, zięciów oraz  za  ++  z pokrewieństwa

Czwartek w oktawie Wielkanocy – 5 kwietnia

17.00 Msza św. szkolna. Za + Ryszarda Przybyła, jego rodziców i rodzeństwo, kuzynki Irenę i Marię,  za ++ Franciszka i Martynę Majnusz, ich dzieci, Antoniego i Gabrielę Giersch, córki Różę i Teresę, ++ dziadków oraz za wszystkich ++  z pokrewieństwa Przybyła, Majnusz, Wilkowski i Motyczka   ( Dz. )

Piątek w oktawie Wielkanocy – 6 kwietnia

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych   ( legitymacje )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych   ( legitymacje )

Sobota w oktawie Wielkanocy – 7 kwietnia

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Katarzyny okazji 18 – tych urodzin        oraz za ++ rodziców Marię i Piotra Kiedos, za ++ z rodzin Kiedos, Grzywocz i Pogoda

7.30 Za + Alojzego Ciupka, jego rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa i Paulinę Nowak, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi; o godz. 10.00 z VI  i VII klasą podstawówki i o 11.00 z II klasą gimnazjum  – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

11.30 Pogrzeb śp. Józefa Pszczelorz  z ul. XV – lecia  ( l. 73 )

II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia; niedziela Miłosierdzia Bożego

7.00 Za ++ Marię i Wilhelma Hamann, dwie córki, dwóch zięciów, Annę i Alfonsa Bienia, Magdalenę i Filipa Ryborz, Franciszkę i Karola Imiela, Alojzego i Jana Poloczek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Augusta i Martę Makosz, Waleskę i Franciszka Paterok  oraz za ++  z pokrewieństwa Paterok i Makosz

10.30 Za + Adelajdę Prusko w 1 rocznicę śmierci i za jej + męża Teodora

15.00 Zalesie Śląskie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego   ( II )


  1. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego
  2. Jutro drugi dzień świąt; kolekta przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby Caritas naszej opolskiej diecezji
  4. W środę, 4 kwietnia na Jasnej Górze, odbędzie się pielgrzymka tegorocznych maturzystów naszej diecezji
  5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Patrycja Mróz z Zalesia Śląskiego i Tomasz Wallus z Ligoty Toszeckiej – zapowiedź III; Adrian Piechota z Zalesia Śląskiego i Aurelia Mazer z Poznowic – zapowiedź I;   Marion Matonia z Zalesia Śląskiego i Artur Ploch z Dolnej – zapowiedź I
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świąt wielkanocnych. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziny – z ul . Strażackiej, nry 6, 8 i 10;  z Lichyni – ul. Wolności, nry 19, 27 i 34