Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 2 – 8 maja 2022 r.

Poniedziałek – 2 maja; wsp. św. Atanazego, biskupa

7.00 Za + wujka Wiktora Wilkowski, ++ rodziców i dziadków, braci i siostry, Barbarę Biskup oraz  za ++ z rodzin Golly, Wilkowski, Strzelczyk, Liszka i Ryś

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Ernesta i Wandę Bick, syna Józefa, córkę Janinę, rodziców Konstantego i Katarzynę Niebert, Jana i Bertę Bick, rodzeństwo, szwagrów, bratowe, Huberta Gajer, siostrzeńca Jana, bratanka Norberta i za ++ z pokrewieństwa

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Zygmunta Holewa w 26 rocznicę śmierci, matkę Marię, ojca Pawła, teściową Margot, dwóch teściów Herberta i Jerzego, chrzestną Klarę oraz za ++ z pokrewieństwa Niemczyk, Holewa, Damski i Szolc

Wtorek – 3 maja; uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w rodzinie Nierle oraz za + żonę Gertrudę

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Elżbietę, Gertrudy i Bernarda Rudner, Annę i Jerzego Skoluda, siostrę Annę Stolorz oraz  za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda, Głowania i Stolorz

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Gertrudę i Gerarda Konieczny, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ z rodzin Henkel i Konieczny oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 4 maja; wsp. św. Floriana, męczennika

16.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Floriana, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla  strażaków Zalesia Śląskiego i Lichyni oraz za ++ strażaków

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Marek, Gertrudę i Pawła Nowak, ich rodziców i rodzeństwo, Henryka Wieczorek, Stanisławę Nowak oraz  za wszystkich ++ z pokrewieństwa Nowak, Marek i Hadasik

Czwartek – 5 maja; I czwartek miesiąca

15.30 Zalesie Śląskie. I próba dla dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii świętej

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ Jana i Augustynę Smarzoch, ich synów Franciszka i Ignacego Lazarek, Martę i Ignacego Lazarek, syna Joachima, synową Urszulę i za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 6 maja; I piątek miesiąca; święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych oraz za ++ rodziców Józefa i Adelhaid Paterok, ojca Ernesta Mojza, dziadków Mojza, Paterok, Zug i za + Annę Ciupka

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych

Sobota – 7 maja; I sobota miesiąca

7.00 Za ++ Józefa Langer, Jana Strokosz, Gizelę Kurasz, Gerharda Henkel, Zygfryda Fraszka, dziadków, za ++ z pokrewieństwa Fleischer, Strokosz, Langer, Pustułka, Daniel i Watzlawik oraz  za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + syna Krystiana Strzeleckiego, jego ojca Krzysztofa oraz za ++ z pokrewieństwa Strzelecki, Vogel i Falkowski

9.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie z  kandydatami do bierzmowania klasy VII podstawówki – w małej salce

17.00 Zalesie Śląskie. II próba dla dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św.  

Niedziela – 8 maja; IV Niedziela Wielkanocna; rocznica przyjęcia I Komunii świętej

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Pawła z okazji 70 – tej rocznicy urodzin oraz za ++ rodziców Elżbietę i Konstantego i  syna  Grzegorza

9.00 Lichynia. Za + męża Eryka Wydra, jego rodziców Adolfa i Karolinę, rodziców Otylię i Leona Makosz, siostrę Jadwigę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Zalesie Śląskie. Uroczystość rocznicy I Komunii św.

15.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu pomiędzy Zalesiem Śląskim a Lichynią (marianki z Lichyni)


  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości komunijnej; dzieci pierwszokomunijne będą  przeżywać  swój  biały  tydzień
  2. Gorąco wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych; nasze marianki proszę zapoznać się z przebiegiem służby; ministranci służą na przemian I i II grupa
  3. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie
  4. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są informacje o jubileuszowych dziełach wsparcia naszej diecezji : renowacji katedry opolskiej, funkcjonowania i rozwoju Domu Nadziei w Opolu oraz remontu i budowy kaplicy w domu duszpasterstwa młodzieży Diecezji Opolskiej na Górze św. Anny; z opisami i numerami kont bankowych
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziców dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św.;  z Lichyni – ul. Ogrodowa 1a/1, 1a/2 i 2a