Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 2 – 8 października 2023 r.

Poniedziałek – 2 października; wsp. św. Aniołów Stróżów

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Johana i Lidię Kalutza oraz Magdalenę i Tadeusza Pająk

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Erwina Wycisło, rodziców Anielę i Pawła, Ericha, Klarę i Norberta Jochem, Konstantego i Marię Jochem, ich dzieci Różę i Gerarda, zięcia Czesława, Karola i Franciszkę Imiela oraz za ++ z rodzin Wycisło i Jochem

Wtorek – 3 października

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + syna Andrzeja Lesik, męża Henryka, rodziców z obu stron, za ++ z pokrewieństwa Lesik, Paczuła, Matuszek, Janota i Jochem oraz za ++ szwagrów Jerzego i Hermana

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Rufina Proksza, Elfrydę i Jana Majnusz, Reginę i Józefa Proksza, ich rodziców i rodzeństwo, Antoniego Proksza, Justynę Proksza – Nowak, kuzynkę Barbarę, Jana Sajdych, Katarzynę Noparlik, za wszystkich ++ z rodzin Majnusz, Przybyła i Wilkowski oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 4 października; wsp. św. Franciszka z Asyżu, zakonnika

6.45 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Jałowy oraz za + żonę Agnieszkę i rodziców z obu stron

16.00 Ogród plebanijny. Błogosławieństwo zwierząt i ich właścicieli z okazji  św. Franciszka, patrona  przyrody

17.00 Różaniec i Msza św. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Michała z okazji urodzin

Czwartek – 5 października; I czwartek miesiąca, wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Mariannę i Bolesława Wójcik, ich dzieci Julię, Tadeusza i Stanisława, synową Janinę, zięcia Henryka, wnuka Mieczysława, chrzestnych Marię i Alojzego, Helenę i Jana, Krystynę Pakosz, dziadków i starzyków oraz za ++ z pokrewieństwa Wójcik, Majnusz, Gasz, Słaboń i dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 6 października; I piątek miesiąca                                  

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych  

18.30 Różaniec i Msza św. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych oraz za ++ rodziców Monikę i Józefa Skornia, ++ teściów Marię i Ludwika Witka, dziadków z obu stron, wujka Gerharda Garbas i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 7 października; I sobota miesiąca; wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

7.00 Za ++ Erikę i Franciszka Langer, syna Joachima, rodziców z obu stron i rodzeństwo, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Langer, Kucharczyk i Kołodziej

8.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Marię i Hermana Knop, rodziców i rodzeństwo, córką Klarę, zięciów Stefana, Franciszka, Jana i Jerzego, Magdalenę i Zdzisława Kondracki, Józefa Szołtysek, ich córki Krystynę, Irenę i Elżbietę, zięciów Waltra i Józefa, Annę i Józefa Kaiser, rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z rodzin Szołtysek, Kwoczała i Weszka

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z klasą VI i o godz. 10.00 z klasą VII podstawówki, w małej salce. Obecność obowiązkowa!   

11.00 Pogrzeb śp. Lidii Kaluza z Lichyni; ostatnie lata mieszkała w Niemczech  ( l. 84 )

Niedziela – 8 października; XXVII Niedziela Zwykła

7.00 Za + siostrę Elizabeth Grochla w 3 rocznicę śmierci, jej siostrę Marię i matkę Annę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinach Hajduk, Hercel, Wowrzyk i Jureczko

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Lisoń

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Jaskóła     

15.00 Lichynia. Różaniec święty


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii; w przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na potrzeby uczącej się młodzieży z uboższych rodzin w ramach Fundacji Nowego Tysiąclecia
  2. W imieniu Kościoła, Matki Bożej i swoim mocno zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą prowadzić nasze marianki. Plan służby umieszczony jest w przedsionku, zakrystii i internecie; proszę o dokładne zapoznanie się. Ministranci w październiku służą na przemian : I i II grupa 
  3. Zbiórka płodów ziemi odbędzie się : w czwartek – od godz. 9.00 na Popicach i w Zalesiu Śląskim – na potrzeby Seminarium Duchownego i Domu Księży Emerytów w Opolu; w piątek – od godz. 9.00 w Lichyni – na potrzeby sióstr zakonnych  i ich podopiecznych z Góry św. Anny.  Prosimy o zrozumienie i życzliwość 
  4. Gorąco zachęcam do zamawiania Mszy św. na nowy rok kalendarzowy w zakrystii lub telefonicznie u pani kościelnej
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny z Popic, nry 1, 3 i 4 ; z Lichyni – z ul. Ogrodowej, nry 2, 3 i 4    * pompa ciepła i piec alternatywny