Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 2 – 8 września 2013 r.

Poniedziałek – 2 września

8.00 Zalesie Śląskie. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. błogosławieństwo nowych tornistrów i przyborów szkolnych. Wszystkich serdecznie zapraszam!

16.00 Zalesie Śląskie. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca. Kandydaci do bierzmowania wszystkich klas gimnazjalnych otrzymają ” kartę kandydata”, na której będą nanoszone dane o ważniejszych praktykach religijnych w parafii kandydata

Wtorek – 3 września; wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

6.45 Za ++ rodziców Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, synów Franciszka i Stefana, córkę Łucję, trzech zięciów, Konrada i Gertrudę Konieczny, syna Helmuta oraz za ++ z pokrewieństwa Flaszer, Konieczny i Matuszek

16.30 Lichynia. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych przed I piątkiem miesiąca. Kandydaci do bierzmowania wszystkich klas gimnazjalnych otrzymają ” kartę kandydata”

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Prusko, Józefa i Mathildę Drońka oraz za ++ z rodzin Prusko i Drońka

Środa – 4 września

6.45 Za ++ Łucję Gaczyński, Rozalię Neuman, brata Alfreda, trzech szwagrów, rodziców Augusta i Serafina Gaczyński oraz za ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 5 września; I czwartek miesiąca

6.45 Za + syna Marka Kopa w 6 rocznicę śmierci

Piątek – 6 września; I piątek miesiąca

9.00 Odwiedziny chorych parafii

17.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych ( legitymacje )

18.30 Za żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych ( legitymacje )

Sobota – 7 września; I sobota miesiąca

7.00 Za + męża Emila Bylinowskiego, jego rodziców Juliannę i Jana, brata Mariana, za + matkę Łucję Pinkawa, zaginionego Brunona, ich synów Adolfa i Pawła, synowe Annę i Halinę, za ++ z pokrewieństwa Pinkawa, Świerczek, Bylinowski, Kalla, Kopietz i Durnaś, za + matkę chrzestną Helenę i dusze w czyśćcu cierpiące

10.00 Zalesie Śląskie. Spotkanie Marianek – w malej salce; połączone z konferencją i zmianą medalików. Gorąco zapraszam!

11.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Bożeny i Krystiana z okazji 25 – lecia ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla Sylwany z okazji 18 – tych urodzin

Niedziela – 8 września; XXIII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ rodziców Franciszka i Marię Kaleta, Stefana i Adelajdę Marek, ich synów Jerzego, Huberta i Józefa, za + Jana Starkula, jego rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa Kaleta, Starkula, Marek i Kwiotek

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Hildegardę i Leona Szablicki, ojca Ericha Sojka, za ++ z pokrewieństwa Szablicki, Gasz, Sojka i Domin

10.30 Za + Emanuela Madaler, ++ rodziców i rodzeństwo, Jana i Jadwigę Majnusz, syna, synową i zięciów, za ++ z rodzin Madaler, Majnusz i Jałowy

15.00 Lichynia. Nieszpory


 1. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia z uroczystości dożynkowych oraz za dary i ofiary przeznaczone dla sióstr zakonnych Leśnicy, Góry św. Anny i Poręby oraz dla ich podopiecznych

2. W zakrystii można już nabywać „ Kalendarz rolników” na nowy – 2014 rok, w cenie 24 złotych

3. W niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu; po Mszach św. błogosławieństwo nasion z okazji święta narodzenia Najświętszej Maryi Panny; zaś o godz.. 14.00 , w kościele seminaryjno – akademickim przy ul. Drzymały w Opolu Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich

4. Sakr. związek małżeński pragną zawrzeć : Anna Lattka z Lichyni i Krzysztof Jorgel z Krasowej. Zapowiedź II

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z Popic, nry 8, 9 i 11a; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 34, 36 i 38