Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 20 – 26 grudnia 2021 r.

Poniedziałek – 20 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Urszulę Makosz – od sąsiadów

18.00 Roraty. Za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Mariannę i Bolesława Wójcik, ich córkę Julię, zięcia Henryka, synów Stanisława i Tadeusza, synową Janinę, Krystynę Pakosz, dziadków i starzyków, za ++ z pokrewieństwa Wójcik, Majnusz, Gasz i Słaboń oraz za dusze czyśćcu cierpiące

Wtorek – 21 grudnia

16.00 Lichynia. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św.

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża i ojca Jana Poloczek oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie

18.00 Roraty. Za + Alfreda Marek, Wiktorię i Wiktora Ledwig Annę i Alfonsa Bienia, ich rodziców i rodzeństwo, synów Jerzego i Joachima, zięcia Antoniego, Dariusa Kilos oraz za ++ z pokrewieństwa Marek, Kałuża, Bienia i Imiela

Środa – 22 grudnia

16.00 Zalesie Śląskie. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św.

17.00 Roraty. Za + męża i ojca Grzegorza Koszucki, teścia Włodzimierza, matkę Annę i za ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 23 grudnia

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, Mariannę i Bronisława Wróbel oraz za ++ z pokrewieństwa  Borek, Domeredzki i Wróbel

Piątek – 24 grudnia; wigilia Narodzenia Pańskiego

15.00 Zalesie Śląskie. Pasterka dla dzieci i starszych naszej parafii. Za żyjących i zmarłych parafian. Po Mszy św. poświęcenie szopek i wizerunków Dzieciątka Jezus

20.00 Zalesie Śląskie. Pasterka. Za żyjących i zmarłych parafian, księży i siostry zakonne

Sobota  – 25 grudnia; uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.00 Za ++ Agnieszkę i Wiktora Greif, syna Jerzego, za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, synów Józefa i Huberta, córkę Annę, jej męża Henryka, za ++ Jana Tudyka, Barbarę i Piotra Skotnicznych, Marię Burejza, za + Annę Mynarek, zaginionego męża Jerzego oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych parafian

10.30 Za ++ rodziców Zofię, Tadeusza, Marię i Zbigniewa, braci Jana i Leszka, siostrę Krystynę, szwagra Tadeusza, bratową Barbarę, bratanicę Lillę oraz za wszystkich ++ z rodzin Grabiński, Korczyński, Skrzydeł i Natyna

14.00 Lichynia.  Nieszpory świąteczne         

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory świąteczne   ( I )  

Niedziela – 26 grudnia; święto św. rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

7.00 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii

9.00 Lichynia. Za + męża i ojca Jana Duda, jego rodziców Łucję i Romana, rodziców Elżbietę i Stanisława Celt, brata Jerzego, za ++ z pokrewieństwa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Emilii Hadasik oraz jej rodziców, chrzestnych i dziadków


 1. Gorące Bóg zapłać za zamawiane Msze św. na nowy rok oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, m. in. na opał, wywóz śmieci z cmentarza i wodę
 2. Bóg zapłać również za ofiary złożone na potrzeby Kościoła na wschodzie i remont katedry opolskiej
 3. W czwartek 16 grudnia w Paryżu, zwyczaj układania kwietnych chodników i dywanów na Boże Ciało naszej parafii, został wpisany na światową listę niematerialnego dziedzictwo kulturowego UNESCO
 4. W piątek w Lichyni zostały wymienione wszystkie żarówki oświetlenia wnętrza kościoła filialnego na nowe energooszczędne
 5. Serdecznie dziękuję także wszystkim uczestnikom rorat; szczególnie dzieciom i młodzieży, którzy pięknie reprezentują nas na  antenie  Radia  „Doxa”
 6. W zakrystii można jeszcze nabywać opłatki na święta i zamawiać Msze św. na nowy rok
 7. We wtorek wrócą do nas odnowione figury: Pana Jezusa i św. Antoniego z Padwy oraz obraz rodziny św. Anny
 8. Mocno zachęcam do religijnego przeżywania wigilii i świąt, pielęgnowania budujących wiarę tradycyjnych chrześcijańskich zwyczajów; także do odwiedzin osób samotnych, starszych i chorych w parafii i pokrewieństwie oraz do odwiedzin naszych zmarłych na cmentarzach
 9. Kolekta z pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który obejmuje Dom Matki i Dziecka, Katolicki Ośrodek Adopcyjny i  Poradnię  Katolicką;   w II dzień świąt – na Wydział Teologiczny w Opolu      
 10. W niedzielę po Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana
 11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Patrycja Jałowy z Popic i Paweł Kociok z Wielowsi – zapowiedź  II
 12. Bóg zapłać za  przygotowanie  kościoła  na  dzisiejszą niedzielę. W  nowym  tygodniu  prosimy o to  rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok D, m. 12 oraz blok 13, m. 1, 2, 3 i 4;    z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 61 i 65 oraz ul. Wolności, nry 4, 5 i 6