Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 20 – 26 września 2021 r.

Poniedziałek – 20 września; wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

6.45 Za + Jerzego Malcherczyk, jego rodziców, za ++ rodziców Annę i Emanuela Szczeponek, ich ++ dzieci, za ++ Elżbietę i Mieczysława Sopel oraz za ++ z pokrewieństwa Malcherczyk,   Szczeponek  i  Sopel

17.00 Lichynia. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża, o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla  rocznego  dziecka  Tymona,  jego  rodziców, chrzestnych i dziadków

Wtorek – 21 września; święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

6.45 Za + Kornelię Kostoń, jej matkę Ritę, Barbarę Biskup, Michała Matuszek, za ++ rodziców Różę i Romana Biskup, Marię i Konstantego Kostoń, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Adelajdę i Adolfa Gnielka, Zygmunta Wypich oraz za wszystkie dusze ++ z tych pokrewieństw

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Jadwigę i Andrzeja Krupa, Marię i Franciszka Fleischer oraz za ++ z rodzin Fleischer, Krupa, Filusz i Rudner

Środa – 22 września

6.45 Za + Edeltrudę Szura, za ++ z rodzin Szura i Adamicki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 23 września; wsp. św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Marię i Jana Daniel, Augustynę i Józefa Płuciennik, Genowefę   i Gerarda Mróz, Mariannę i Jorga Morawietz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich, Flajszer, Płuciennik i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące   ( Ch. )

Piątek – 24 września

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + męża Bogusława Bargiel w 3 rocznicę śmierci, jego rodziców Joannę i Władysława Bargiel, ++ rodziców Monikę i Zygfryda Zeizig, ++ Janinę i Pawła Skóra, ich córkę Sabinę oraz za + Gintra Grosz

18.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Anny Hercel z okazji 85 – tej rocznicy urodzin

Sobota – 25 września

7.00 Za ++ Stefanię i Piotra Ratużny, syna Jana, Pawła i Agnieszkę Matuszek, Adelajdę Szeterlak,  za ++ z rodzin Miodoński, Wajzer i Enders oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Julii Kopa oraz jej rodziców, siostry, chrzestnych i dziadków

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi; o godz. 10.00 I rozmowa klasyfikacyjna dla kandydatów do bierzmowania klasy VIII szkoły podstawowej – w małej salce. Obecność obowiązkowa.

Niedziela – 26 września; XXVI Niedziela Zwykła

7.00 Za + Lidię Kluba, jej rodziców, siostrę Adelajdę, szwagra Franciszka, siostrzeńca Reinharda oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Proksza, Donat, Szindler i Strokosz

9.00 Lichynia. Za + Wernera Stiler, jego rodziców, rodzeństwo, Aleksandrę i Gerarda Kolibaba oraz za + Krystynę Krzyżok

10.30 Za + syna Dawida Cedzich w 14 rocznicę śmierci, rodziców Lidię i Herberta oraz za ++ z rodzin Cedzich i Klose

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory niedzielne  ( II )

  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. Zakończyliśmy kolejną inwestycję związaną z budową nowego wjazdu do ogrodu plebanijnego i chodnika do  Domu  Katechetycznego; w przedsionku kościoła parafialnego zainstalowaliśmy nowy – mocniejszy głośnik z regulatorem, z myślą o uczestnikach liturgii na zewnątrz świątyni; sprowadziliśmy również drzewo na nowe klęczniki ławek kościoła w Zalesiu Śląskim
  3. W zakrystii można nabywać piękne kalendarze na 2022 r. : diecezjalne, dożynkowe i misyjne – po 6 zł
  4.  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o  to  rodziny – z ul. Ujazdowskiej, nry 15, 35 i 43;  z Lichyni – z ul. Ogrodowej, nry 5, 7 i 8