Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 21 – 27 grudnia 2015 r.

Poniedziałek – 21 grudnia

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Jerzego Gasz w miesiąc po śmierci

18.00 Roraty. Za ++ Wiktorię i Wiktora Ledwig, Alfreda Marek, Annę i Adolfa Bienia, ich rodziców i rodzeństwo oraz za ++ z pokrewieństwa Marek, Kałuża, Bienia i Imiela

Wtorek – 22 grudnia

16.00 Lichynia. Okazja do świątecznej spowiedzi św.

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża Bonifacego Makosz, jego ++ rodziców Jadwigę i Franciszka, brata Huberta, rodziców Hieronima i Helenę Cedzich oraz za ++ z pokrewieństwa

18.30 Roraty. Za + męża i ojca Grzegorza Koszuckiego, jego ojca Włodzimierza, za + matkę Annę Wałęsa oraz za ++ z rodzin Koszucki, Rudner, Wałęsa i Mleczek

Środa – 23 grudnia

16.00 Zalesie Śląskie. Okazja do świątecznej spowiedzi św.

17.00 Roraty. Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Borek, za ++ z pokrewieństwa Borek, Domerecki i Goliszewski oraz za ++ rodziców Mariannę i Bronisława Wróbel

Czwartek – 24 grudnia; wigilia Narodzenia Pańskiego

15.00 Zalesie Śląskie. Pasterka dla dzieci i starszych naszej parafii. Za żyjących i zmarłych parafian. Po Mszy św. poświęcenie szopek i wizerunków Dzieciątka Jezus

21.00 Zalesie Śląskie. Pasterka. Za żyjących i zmarłych parafian, księży i siostry zakonne

Piątek – 25 grudnia; uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

9.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych parafian, księży i siostry zakonne

10.30 Za żyjących i zmarłych parafian, księży i siostry zakonne

14.00 Lichynia. Nieszpory świąteczne

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory świąteczne ( I )

Sobota – 26 grudnia; święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

7.00 Za + męża i ojca Józefa Gruszka, rodziców Gertrudę i Józefa, Franciszkę i Ignacego Cholewa, zięcia Henryka Sklorz, starzyków Elżbietę i Karola Daniel, Teodora i Waleskę, za + Stefana Bittner, czterech szwagrów Piotra, Józefa, Antoniego i Rudolfa, za ++ z rodzin Orzeł i Kozyra oraz za wszystkich ++ z tych pokrewieństw

9.00 Lichynia. Za + męża Jana Duda, jego rodziców Łucję i Romana, rodziców Elżbietę i Stanisława Celt, brata Jerzego i za ++ z pokrewieństwa

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodz. Waloszek

Niedziela – 27 grudnia; święto świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Jaskóła

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Kocur oraz za ++ rodziców Anzelma i Edeltrudę Kocur, ojca Jana Kochel, za ++ z rodzin Kocur, Kochel, Winicki i Miechowicz

10.30 Za ++ rodziców Zofię i Tadeusza Grabiński, Marię i Zbigniewa Korczyński, braci Leszka i Jana, siostrę Krystynę, bratową Barbarę, szwagra Tadeusza, Lillę Kornelak, za ++ z rodzin Grabiński, Korczyński i Natyna oraz za dusze w cz. cierp.


1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )

2. W zakrystii można jeszcze nabyć świece „Caritas”, opłatki na święta i zamawiać Msze św. na nowy rok

3. Dzieci i młodzież gimnazjalna zachowują plansze adwentowe do podsumowania konkursu uczestnictwa w roratach, które odbędzie się po Nowym Roku

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Jest to dzień postny; nie spożywany pokarmów mięsnych

5. Zachęcam do religijnego przeżywania świąt oraz do pielęgnowania tradycyjnych chrześcijańskich zwyczajów; jak również do pamięci modlitewnej za naszych zmarłych i odwiedzenia ich grobów na cmentarzach

6. Kolekta z pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, zaś z drugiego dnia świąt na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego

7. W sobotę, po Mszach św., błogosławieństwo i poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana męczennika; w niedzielę zaś błogosławieństwo wina ku czci św. Jana Apostoła

8. Od niedzieli rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Jak Pan Bóg pozwoli, to wszystko odbywać się będzie wg ustalonego porządku. Przyjmując odwiedziny zachowujemy znane, katolickie obyczaje. Proszę również o podwiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej do rodzin rozpoczynających kolędę i z powrotem – na plebanię. Gorąco zachęcam do życzliwości wobec naszych marianek, ministrantów, ministrantek, kantorek i lektorek, którzy – Panu Bogu, Matce Bożej i nam wszystkim służą przez cały rok. Życzliwość możemy im okazać przez złożone do specjalnej puszki ofiary i różne słodycze. Ofiary z Mszy św. pokolędowych będą przeznaczone na podatki i ubezpieczenia naszej parafii ( plan odwiedzin )

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła i placu kościelnego na święta prosimy rodziny – z ul. Św. Jadwigi, nry 5, 13, 15 i 19; z Lichyni – ul. Wolności, nry 24, 28 i 30