Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 21 – 27 lutego 2022 r.

Poniedziałek – 21 lutego

6.45 Za + ojca Jerzego Greif, dziadków Wiktora i Agnieszkę oraz za ++ z pokrewieństwa Greif i Tudyka

17.00 Lichynia. Za + Jerzego Tudyka – od kuzynki Kazimiery z rodziną z Rzeszowa

Wtorek – 22 lutego; święto katedry św. Piotra, apostoła

6.45 Za ++ księży diecezji opolskiej, szczególnie ks. proboszcza Olbrachcic Henryka Prygiela

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Nizioł oraz z prośbą o dalszą opiekę Aniołów Stróżów dla wnuków Antoniego i Tymona

Środa – 23 lutego; wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika

6.45 Za + Margot Danisch, jej męża Jorga oraz za ++ z rodzin Nierychlo i Kandziora

Czwartek – 24 lutego

17.00 Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Kroker, Marię i Józefa Cedzich, dziadków z obu stron, siostrę zakonną Elifę, Marię i Jana Daniel, Genowefę i Gerarda Mróz, Kazimierza   Rzeszotek, Ernesta Panek, Adelę i Teodora Prusko, Teresę i Franciszka Majnusz, Marię Kalisz oraz za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich, Mróz i Rzeszotek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące  ( Dz. )

Piątek – 25 lutego

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża, o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rocznego dziecka Laury, jej rodziców, chrzestnych i dziadków

18.30 Za + Benedykta Majnusz w rocznicę urodzin

Sobota – 26 lutego

7.00 Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego ++ rodziców, rodzeństwo, matkę Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, bratanka Krzysztofa oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Konieczko  i  Kubicki

7.30 Za ++ rodziców  Alfreda i Gertrudę Maliciusz, ich rodziców Herberta i Martę Maliciusz, Jana i Albinę Harońska, ich synów Jana i Herberta z żoną Anną, Gerharda i Emilię Zwiór, ich syna Huberta z żoną Marią oraz wnuków Michaela i Sebastiana, Henryka Niedworok, jego rodziców Jana i Elżbietę

Zalesie Śląskie. O godzinie 8.30 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi; o godzinie 9.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania klasy VIII – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 27 lutego; VIII Niedziela Zwykła

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Korpal

9.00 Lichynia. Za + Klarę Paterok, jej rodziców i rodzeństwo, rodziców Marię i Maksa Czakai, brata Franciszka, rodziców Stefanię i Pawła Wyschka, + ks. Czesława Gaca oraz za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

10.30 I. Za ++ Adelajdę i Franciszka Proksza, ich syna Reinharda, rodziców, Lidię Kluba, Ewelyn Lovasz, Marię i Józefa Strokosz, dwóch synów, synową, wnuka Jana oraz za wszystkich ++ z  pokrewieństwa Srokosz, Proksza, Donat i Stypa  II. Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Łukasza Wolany oraz  jego rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków

11.30 – 15.00 Zalesie Śląskie. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem ( w godzinach : 11.30 – 13.00 adorują mieszkańcy Popic )

15.00 Zalesie Śląskie. Zakończenie adoracji i spotkanie synodalne 


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W niedzielę – za tydzień – rozpoczynamy adorację Przenajświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Kolejne dni adoracji to : w Zalesiu Śląskim w poniedziałek, w godzinach 7.15 – 16.00; w Lichyni  –  we wtorek, w godzinach  13.00  –  17.00
  3. Można już składać do koszyczka zalecki – za zmarłych, w intencji których będziemy modlić się i odprawiać nabożeństwa pokutne Drogi krzyżowej, połączone z odpustem zupełnym
  4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny  –  z  Popic,  nry  16, 17 i 20 ;   z  Lichyni – ul. Daszyńskiego,  nry  50, 52 i 56