Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 21 – 27 sierpnia 2023 r.

Poniedziałek – 21 sierpnia; wsp. św. Piusa X, papieża

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz

9.30 Pogrzeb śp. Joachima Bomba z Lichyni  ( l. 70 )

Wtorek – 22 sierpnia; wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej

7.00 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, dziadków z obu stron, za wszystkich ++ z pokrewieństwa, ++ księży i dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla rodziny i lekarzy

Środa – 23 sierpnia

7.00 Za ++ Barbarę Biskup i Michała Matuszek, rodziców Różę i Romana Biskup, Andrzeja i Katarzynę Gołasz, Jana i Helenę Gołasz, Joachima i Genowefę Grysko oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Gołasz, Biskup i Pustelak 

9.00 Pogrzeb śp. Jana Chwałek z ul. Kościuszki  ( l. 86 )

Czwartek – 24 sierpnia; święto św. Bartłomieja, apostoła

7.00 Za + Irenę Matonia oraz za wszystkich ++ z rodzin Matonia, Motyczka, Frejno, Smolka i Przybyła

Piątek – 25 sierpnia

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Józefa w intencji rodzin Hadasik, Miczka, Nowak i Gorgosz oraz za ++ Magdalenę, Pawła i Martę Hadasik, Marię i Gerarda Miczka, Małgorzatę i Romana Gorgosz, księży Czesława Gaca i Henryka Pasieka, wujka Bernarda Smith, za wszystkich ++ z rodzin Hadasik, Miczka, Nowak, Gorgosz, Dejnert i Kopacz

18.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla rocznego dziecka Kacpra Wieczorek oraz dla jego rodziców, chrzestnych  i  dziadków

Sobota – 26 sierpnia; uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

7.00 Za ++ Marcelego, Julię i Albertynę Flaszer, córki Łucję i Marię, synów Franciszka, Stefana i Norberta, synowe Marię i Klarę, zięciów Gerharda, Jana i Henryka, wnuków Jana i Ryszarda, Marię i Józefa Strokosz, synów Karola i Józefa, synową Urszulę, Józefa Langer, za ++ z pokrewieństwa Fleischer, Strokosz i Watzlawik oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Za + Erykę Grewe, męża Adolfa, syna Andrzeja oraz za ++ z rodzin Grewe i Pawliczek

11.30 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Stanisławy z okazji 80 – tych urodzin oraz za + męża Jerzego

Niedziela – 27 sierpnia; XXI Niedziela Zwykła; dożynkowa w Zalesiu Śląskim

7.00 Za + męża i ojca Jana Malik, za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, synów Kurta i Karola, Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta, Józefa Kapica, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń, Paruzel i Książko oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + Edwarda Szwarcer w 1 rocznicę śmierci

10.30 Zalesie Śląskie.  Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pracy na roli dla mieszkańców Zalesia Śląskiego i Popic  oraz  za  ++  rolników i  pracujących  na  roli   (rozpoczęcie przed kościołem) 

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory dożynkowe  ( II )


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i ofiar powodzi w Słowenii 
  2. W zakrystii – od dzisiaj do następnej niedzieli – można zapisywać się na dwudniową pielgrzymkę ministrantów na Górę św. Anny. Odbędzie się w dniach 29 i 30 sierpnia : wtorek i środa; marianki : 22- 24 września
  3. Zalesie Śląskie. O wykonanie ołtarzy żniwnych w kościele, zbiórkę darów i ofiar pieniężnych prosimy z ul. Kościuszki – rodziny : Strużyna, Błoniarz, Kroker i Tiszbierek Klaudia; z ul. Św. Jadwigi – rodziny : Korpal i Waloszczyk; z ul. Leśnickiej – rodzina Flajszer; z ul. Dworcowej – rodzina Niemiec Piotr; z ul. Powstańców Śląskich, Strażackiej i Ujazdowskiej – rodziny : Wolany i Niedworok; z ul. XV – lecia, nry parzyste od nru 2 do 24; mieszkańcy Bloków A i B oraz Popice – wykonują swoje ołtarze wg tradycyjnych zwyczajów. Ołtarze żniwne prosimy wykonywać w sobotę od godz. 10.00; sprzątanie kościoła od godz. 11.30. Na Mszę św. prosimy także poczty sztandarowe rolników, strażaków, myśliwych i górników oraz panie w strojach ludowych. Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału w naszych parafialnych dożynkach
  4. Dary i ofiary dożynkowe przeznaczone będą na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny,  Leśnicy  i  Poręby  (odbiór w niedzielę o godz. 16.00)
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok D, m. 10, 11 i 12 ;     z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 52, 56 i 58