Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 28 grudnia 2014 r.

Poniedziałek – 22 grudnia

16.00 Lichynia. Okazja do świątecznej spowiedzi św.

16.30 Lichynia. Roraty. Za + Cecylię Bienia w 30 dzień po śmierci

18.00 Roraty. Za ++ Wiktorię i Wiktora Ledwig, Alfreda Marek, Annę i Alfonsa Bienia, za ++  z pokrewieństwa Marek, Kałuża, Bienia i Imiela

Wtorek – 23 grudnia

15.00 Zalesie Śląskie. Okazja do świątecznej spowiedzi św.

16.30 Lichynia. Roraty. Za + męża Bonifacego Makosz, jego rodziców, brata Huberta, Hieronima i Helenę Cedzich oraz za ++  z pokrewieństwa

18.00 Roraty. Za ++ rodziców Gertrudę i Hugo Cedzich, za + ojca Kazimierza Woźniok i za dusze  w czyśćcu cierpiące

Środa – 24 grudnia; wigilia Narodzenia Pańskiego

15.00 Zalesie Śląskie. Pasterka dla dzieci i starszych naszej parafii. Za żyjących i zmarłych parafian.   Po Mszy świętej poświęcenie szopek i wizerunków Dzieciątka Jezus

21.00 Zalesie Śląskie. Pasterka. Za żyjących i zmarłych parafian, księży i siostry zakonne

Czwartek – 25 grudnia; uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

9.00 Lichynia. Za żyjących i zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne

10.30 Za żyjących i zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne

14.00   Lichynia.  Nieszpory świąteczne

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory świąteczne ( I )

Piątek – 26 grudnia; święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

7.00 Za + Ericha Szefer, jego rodziców Maksymiliana i Marię, braci Henryka i Oswalda, siostrę Martę, Emanuela i Józefę Socha, rodziców z obu stron, dwie córki, dwóch synów, synową, trzech zięciów,  za ++  z pokrewieństwa Socha, Nowak  i Szefer oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża Jana Duda, jego rodziców Łucję i Romana, matkę Elżbietę Celt, brata Jerzego i za ++ z pokrew.

10.30 Za + Annę Pinkawa w 4 rocznicę śmierci, Pawła Pinkawa, jego rodziców, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, za ++ Adolfa i Andrzeja Grewe, Józefa Sówka oraz za ++  z rodzin Pinkawa Pawliczek, Kaletta i Gospodorz

Sobota – 27 grudnia; święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

7.00 Za ++ rodziców Zofię i Tadeusza, Marię i Zbigniewa, siostrę, dwóch braci, szwagra, za + Lillę Kornelak, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Grabiński, Korczyński, Skrzydeł i Natyna oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Leny Glombik oraz jej rodziców i chrzestnych

Niedziela – 28 grudnia; święto św. rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

7.00 Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Majnusz, Agnieszkę i Konrada Cholewa, za ++ rodzeństwo Marię, Ernesta i Leona oraz za ++  z pokrewieństwa Majnusz, Paterok, Cholewa i Fila

9.00 Lichynia. Za ++ ojców Ericha Moszko i Wilhelma Kolonko oraz za ++  z rodzin Moszko i Kolonko

10.30 Do  Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i świętych Młodzianków, o błogosławieństwo Boże i  zdrowie dla dzieci i młodzieży całej naszej parafii


  1.  Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )
  2. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na święta i zamawiać Msze św. na nowy rok
  3. Dzieci i młodzież  gimnazjalna  zachowują  plansze  adwentowe  do  podsumowania  konkursu uczestnictwa w  roratach,  które  odbędzie  się  po  Nowym  Roku
  4. W środę wigilia Bożego Narodzenia. Jest to dzień postny; nie spożywany pokarmów mięsnych
  5. Zachęcam do religijnego  przeżywania  świąt  oraz  do  pielęgnowania tradycyjnych chrześcijańskich zwyczajów; jak również do pamięci modlitewnej za naszych zmarłych i odwiedzenia ich grobów na cmentarzach
  6. Kolekta z pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, zaś z drugiego dnia świąt na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego
  7. W piątek po Mszach św. błogosławieństwo i poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana męczennika; w sobotę zaś wina ku czci św. Jana Apostoła
  8. Od soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Jak Pan Bóg pozwoli, to wszystko odbywać się będzie wg ustalonego porządku. Przyjmując odwiedziny zachowujemy znane, katolickie obyczaje. Proszę również o podwiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej do rodzin rozpoczynających kolędę i z powrotem – na plebanię. Gorąco zachęcam do życzliwości wobec naszych marianek, ministrantów, ministrantek, kantorek i lektorek, którzy – Panu Bogu, Matce Bożej i nam wszystkim służą przez cały rok. Życzliwość możemy im okazać przez złożone do specjalnej puszki ofiary i różne słodycze. Ofiary z Mszy św. pokolędowych będą przeznaczone na podatki i ubezpieczenia naszej parafii ( plan odwiedzin duszpasterskich )
  9. W niedzielę po Mszach św. będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo dzieciom i młodzieży; w niedzielę również, o godz. 11.00 w Jemielnicy, spotkanie z ks. Biskupem wszystkich pracujących za granicą wraz z rodzinami
  10. Bóg zapłać za  przygotowanie  kościoła i placu kościelnego  na  święta.  W  nowym  tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziny – z Popic, nry 21, 24 i 25;   z Lichyni – ul. Lompy, nr 6 oraz ul. Ogrodowa, nry 8 i 12