Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 28 kwietnia 2019 r.

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 22 kwietnia

7.00 Za ++ Helenę i Hieronima Cedzich, córkę, zięcia, synów i synowe, za ++ Eleonorę i Hugona   Stania, córkę, zięcia, synów i synowe, za + Leonarda Swaczyna, za wszystkich ++ z pokrewieństwa   oraz  za  ++  kapłanów

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Koteluk

10.30 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinach Kandziora oraz za ++ Gertrudę i Konrada Bugiel, Grzegorza, Elżbietę i Konstantego Kandziora

Wtorek w oktawie Wielkanocy – 23 kwietnia

7.00 Za ++ Magdalenę i Zdzisława Kondracki, Józefa Szołtysek, Krystynę i Waltra Dreja, Marię i Konrada Knop, Elżbietę Ilnicki, Annę i Józefa Kaiser, za ++  z tych rodzin oraz za ++ z rodzin Kwoczała  i Weszka

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodzin Bomba i Czajka

Środa w oktawie Wielkanocy – 24 kwietnia

6.45 Za ++ Marię i Eryka Rudzki, Albinę, Elżbietę i Antoniego Gnielka oraz za wszystkich ++  z  pokrewieństwa  Rudzki,  Gnielka,  Kiołtyka  i  Kołodziej

Czwartek w oktawie Wielkanocy – 25 kwietnia

17.00 Procesja do krzyża przy ul. Dworcowej i Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Elżbietę i Antoniego Mróz, Stanisławę i Franciszkę Korpal, brata Franciszka Mróz, szwagrów Piotra Duk, Tadeusza Majewskiego i Sławomira Wolnego, za + Stefanię Dziuba, księży, którzy pracowali w naszej parafii  oraz za ++ z rodzin Mróz, Hejduk i Korpal   ( Dz. )

Piątek w oktawie Wielkanocy – 26 kwietnia

17.00 Lichynia. Procesja do krzyża na placu kościelnym i Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w rodzinach Kozioł i Makosz oraz za ++ z tych rodzin

18.30 Za + Emanuela Madaler, jego ++ rodziców, rodzeństwo i teściów, za + Monikę Reimann oraz  za  ++  kapłanów  i  siostry  zakonne

Sobota w oktawie Wielkanocy – 27 kwietnia

7.00 Za ++ Julię, Albertynę i Marcelego Fleischer, córki Łucję i Marię, synów Franciszka i Stefana, synową Marię, zięciów Gerharda, Jana i Henryka, wnuków Jana i Ryszarda, Marię i Józefa Strokosz, synów Karola i Józefa, synową Urszulę, Józefa Langer, za ++  z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Zalesie Śląskie.  Do Ducha Świętego, o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i szczęśliwy wybór drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów  

10.00 Zalesie Ślaskie. Spotkanie kandydatów do bierzmowania III klasy gimnazjum – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

II Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia; Niedziela Miłosierdzia Bożego

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, syna Kurta, Józefa Kapica, Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń, Paruzel i Książko, za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Eugeniusza z okazji 60 – tych urodzin oraz w intencji jego brata Andrzeja

10.30 Za ++ rodziców Zofię i Tadeusza, teściów Marię i Zbigniewa, siostrę Krystynę, braci Jana i Leszka, szwagra Tadeusza, bratową Barbarę, bratanicę Lillę oraz za ++ z rodzin Grabiński, Korczyński, Natyna i Skrzydeł             

15.00 Lichynia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego


  1. Gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego
  2. Jutro drugi dzień świąt; kolekta przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby Caritas Diecezji Opolskiej
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Marek Giersch z Zalesia Śląskiego i Weronika Grabiec z Olszowej  ­-  zapowiedź  III
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świąt wielkanocnych. W nowym tygodniu o przygotowanie kościoła prosimy rodziny – z ul . XV – lecia, nry 64, 66 i 68;  z Lichyni – ul. Wolności, nry 11, 14  i 18