Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 28 lipca 2019 r.

Poniedziałek – 22 lipca; święto św. Marii Magdaleny

7.00 Za + Różę Biskup oraz za ++ z rodzin Mróz, Duk i Bomba

17.00 Lichynia. Za ++ z rodzin Rasiaków i Sołtysiaków, za + Annę Kłaka oraz za ++ Georga Gluka i Barbarę Szajdę

Wtorek – 23 lipca; święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

7.00 Za + Irenę Matonia, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodzin Hadasik, Miczka i Nowak oraz za ++ rodziców Marię i Gerarda Miczka, Pawła i Magdalenę Hadasik, za ++ z rodzin Hadasik, Miczka, Kopacz, Dejnert i Nowak

Środa – 24 lipca; wsp. św. Kingi, dziewicy

7.00 Za + męża i ojca Bronisława Lesikiewicz, jego rodziców i teściów, brata Stanisława, za ++ z rodzin Lesikiewicz, Hein, Adamik i Mazura, za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 25 lipca; święto św. Jakuba, apostoła;  wsp. św. Krzysztofa, męczennika

7.00 Do Bożej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP i św. ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz oraz za ++ rodziców Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek i za + siostrę zakonną Marię Weronikę

17.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem św. Krzysztofa, w intencji   żyjących i zmarłych kierowców naszej parafii. Po Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie   kierowców  i  ich  pojazdów

Piątek – 26 lipca; uroczystość św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki   diecezji  opolskiej

7.00 Za + Barbarę Biskup, ++ rodziców Różę i Romana Biskup, Kazimierza i Marię Figurski, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Michała Matuszek, Bronisława Gołąbek, Klarę Gubała i jej męża oraz za wszystkich ++  z pokrewieństwa Figurski, Biskup i Bomba

17.00 Lichynia. Za + Annę Ciupka oraz za ++ z pokrewieństwa

Sobota 27 lipca; wsp. św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za + syna Joachima Paterok, Pawła i Teresę Paterok, Mateusza i Elżbietę Sosnowski, Gintra i Annę Ogaza, Stefana i Emilię Strzałek, Zygfryda, Reinholda i Bernarda Sosnowski oraz  za  ++   z  tych  pokrewieństw

7.30 Za ++ rodziców Annę i Gerarda Burda, ich rodziców, Łucję i Antoniego Kobza, Antoninę Kowolik  i  Marię  Sołtysik

Niedziela – 28 lipca; XVII Niedziela Zwykła

6.45 Rozpoczęcie pieszej pielgrzymki naszej parafii na Górę św. Anny

7.00 Za + Gerarda Jochem, jego rodziców, brata Maksymiliana oraz za ++ Adelajdę i Teodora Prusko

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, za pośrednictwem Matki Bożej, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ rodziców Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego,  za ++ rodziców Marię i Stefana Jaskóła  ( Pl. )

10.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą pomoc Bożą i zdrowie w intencji Bernarda z okazji 70 – tej rocznicy urodzin


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka naszej parafii na Górę św. Anny. Przewodniczyć jej  będzie  ks.  Eryk  Koppa.  Gorąco  zachęcamy  do  udziału!
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry  15, 17 i 19;     z Lichyni – ul. Ogrodowa, nry  9, 9a i 12