Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 22- 28 maja 2017 r.

Poniedziałek – 22 maja

17.00 Lichynia. Procesja do kapliczki przy ul. Daszyńskiego i Msza św. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, dziadków Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, Józefa i Marię Jędrzejko, za ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Procesja do krzyża przy ul. Strażackiej i Msza św. Za ++ Hiltrudę, Wernera i Richarda Moszko oraz za ++ z rodzin Kiołtyka i Jaskóła

Wtorek – 23 maja; całodzienna adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Zalesiu Śląskim

6.45 Za ++ rodziców Renatę i Gintra Niemiec, ojca Józefa Goły, Adama Majnusz, za ++ z pokrewieństwa Niemiec i Goły oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.15 – 18.30 Zalesie Śląskie. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Procesja do krzyża w kierunku Leśnicy i Msza św. Za + Franciszka Fleischer, rodziców z obu stron oraz za ++ z rodzin Filusz i Krupa

18.30 Procesja do krzyża przy ul. Kościuszki i Msza św. Za ++ Jana i Marię Tiszbierek, córkę Hildegardę, Anzelma Jałowy, Jana i Anielę Jałowy, Jerzego Hanke, Józefa Piechota oraz za ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Poll i Ciupka

Środa – 24 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

17.00 Procesja do krzyża przy ul. Św. Jadwigi i Msza św. Za ++ rodziców Anielę i Józefa Cedzich, ich rodziców i rodzeństwo, ++ wnuczkę Karinę, Klaudię Cedzich i Reginę Friedek, za ++ z pokrewieństwa Cedzich i Czaja oraz za ++ z rodziny Kałuża

Czwartek – 25 maja

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Za ++ Karola i Wiktorię Jeleń, Annę Paruzel, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Norberta i Annę Jochem oraz za ++ z pokrewieństwa Jeleń, Paruzel i Jochem

Piątek – 26 maja; wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera; Dzień Matki

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej w intencji rodziny Nizioł oraz za ++ matki Małgorzatę Cedzich i Antoninę Nizioł

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Zuzannę i Antoniego Bugiel, dziadków z obu stron, Antoniego i Helenę Kandzior, rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z rodzin Bugiel, Knapik i Kandzior oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 27 maja

7.00 Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Chwałek

13.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP i św. Bernadety, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w pewnej intencji z okazji 50 – tej rocznicy urodzin

17.00 Nabożeństwo majowe przy krzyżu w kierunku Cisowej

Niedziela – 28 maja; uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00 Za ++ Konstantego i Klarę Vogel, synów Wincentego i Karola, synowe Marię i Stefanię, wnuka Huberta, Antoniego i Gertrudę Nierle, syna Józefa, Annę i Jana Miller, Jadwigę i Jana Waloszek, Pawła Gibel oraz za ++ z pokrewieństwa Vogel, Nierle i Szablicki

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Leona i Hildegardę Szablicki, Ericha i Stefanię Sojka oraz za ++ z pokrewieństwa Szablicki, Sojka, Gasz i Domin

10.30 Za + męża i ojca Eugeniusza Gazda, jego rodziców Michała i Genowefę, teściów Michała i Marię Piontek, zięcia Marcina Dworaczek oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Gazda, Piontek i Dworaczek

15.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe


1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … ); także za przekazany stary i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny – na potrzeby misjonarzy

2. Zachęcam do udziału w procesjach błagalnych do krzyży, zwłaszcza rolników i pracujących na roli. Będziemy prosić Pana Boga o dobre urodzaje, pokój i błogosławieństwo w pracy

3. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka osób konsekrowanych

4. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona jest jako jałmużna postna z całego roku

5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 21, 23 i 25; z Lichyni – ul. Ogrodowa nr 1 i blok D, m. 1 i 2 *