Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 22 – 28 sierpnia 2022 r.

Poniedziałek – 22 sierpnia; wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej

7.00 Za żyjących i zmarłych ofiarodawców naszej parafii

Wtorek – 23 sierpnia

7.00 Za ++ rodziców Edeltraudę i Gintra Jochem, Edelgardę i Jerzego Gajda, Amalię Jałowy, Marię Wlotzka, Renatę Schiffer oraz za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Władysława i Marię Jędrzejko, za ++ dziadków Józefa i Marię Jędrzejko, Marcelego i Teklę Tymrakiewicz, za ++ z pokrewieństwa z obu stron, za + Sybillę Tarkowską  i Ryszarda Michta oraz za dusze w czyśćcu cierpiące i opuszczone

Środa – 24 sierpnia; święto św. Bartłomieja, apostoła

7.00 Za + Teresę Rudnicką oraz za ++ z rodzin Kandziora, Brzózka, Wantuch i Bugiel

Czwartek – 25 sierpnia

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Bożą opiekę w rodzinie Wycisło oraz za ++ z rodzin Bugiel i Wycisło

Piątek – 26 sierpnia; uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Majnusz

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Jadwigę i Andrzeja Krupa, Marię i Franciszka Fleischer, za ++ z rodzin Fleischer, Krupa, Filusz i Rudner oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Sobota – 27 sierpnia; wsp. św. Moniki

7.00 Za ++ Marcelego, Julię i Albertynę Fleischer, córki Łucję i Marię, synów Franciszka i Stefana, synowe Marię i Klarę, zięciów Gerharda, Jana i Henryka, wnuków Jana i Ryszarda, Marię i Józefa Strokosz, synów Karola i Józefa, synową Urszulę, Józefa Langer, za ++ z pokrewieństwa Fleischer, Strokosz, Marek, Stypa, Watzlawik i Gawroński oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Za + Erykę Grewe, jej męża Adolfa, syna Andrzeja oraz za ++ z rodzin Grewe i Pawliczek

Niedziela – 28 sierpnia; XXII Niedziela Zwykła; dożynki w Zalesiu Śląskim

7.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, synów Kurta i Karola, Józefa Kapica, Wiktorię i Karola Jeleń, syna Huberta, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń, Paruzel i Książko oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + Gintra Makosz oraz jego ++ rodziców Luci i Paula – od rodziny Lisoń

10.30 Zalesie Śląskie.  Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pracy na roli dla mieszkańców Zalesia Śląskiego i Popic oraz za  ++ rolników i pracujących na roli   ( rozpoczęcie przed kościołem ) 

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory dożynkowe  ( I )


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W zakrystii można zapisywać się na dwudniową pielgrzymkę ministrantów na Górę św. Anny
  3. Zalesie Śląskie. O wykonanie ołtarzy żniwnych w kościele, zbiórkę darów i ofiar pieniężnych prosimy z ul. Kościuszki – rodziny : Matuszek, Kopa Dorota, Mróz i Waloszek; z ul. Św. Jadwigi – rodziny : Tiszbierek Krystian i Wilkowski; z ul. Leśnickiej – rodzina Wójcik; z ul. Dworcowej – rodzina Niemiec Kornelia; z ul. Powstańców Śląskich, Strażackiej i Ujazdowskiej – rodzina Kwoczała; z ul. XV – lecia, nry parzyste od nru 38 do 66; mieszkańcy Bloków D i 13 oraz Popice – wykonują swoje ołtarze wg tradycyjnych zwyczajów. Ołtarze żniwne prosimy wykonywać w sobotę od godz. 10.00; sprzątanie kościoła od godz. 11.30. Prosimy także poczty sztandarowe rolników, strażaków, myśliwych i górników na Mszę świętą oraz panie w strojach regionalnych. Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału w naszych parafialnych dożynkach
  4. Dary i ofiary dożynkowe przeznaczone będą na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny,  Leśnicy  i  Poręby   ( odbiór w niedzielę o godz. 16.00 )
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. XV – lecia, nry 26, 28, 30 i 36; z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry 52, 56 i 58