Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 czerwca 2014 r.

Poniedziałek – 23 czerwca

17.00 Lichynia. Za + Pawła Szablicki – od mieszkańców ulicy Ogrodowej.   Procesja eucharystyczna

18.30 Za ++ rodziców Jerzego i Marię Golly, Albinę i Franciszka Golly, Józefa i Marię Wilkowski, Wiktora, Jacka i Jana Wilkowski, Władysława i Elżbietę Wilkowski, Cecylię Paterok, Angelę i Bruno Alt, Ludmiłę i Józefa Paterok, Elisabeth i Alfreda Kremser, Gerharda i Margarite Niemietz, Marię i Huberta Ziaja,  ojca Jana Strzelczyk, dziadka Walentego Liszka oraz za ++  z pokrewieństwa Golly, Wilkowski, Strzelczyk, Liszka, Ryś, Slupik i Majnusz. Procesja eucharystyczna

Wtorek – 24 czerwca; uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

17.00 Lichynia. Za ++ Marię i Emila Barcz oraz za ++ z rodzin Dońka i Ogaza.  Procesja eucharystyczna

18.30 Za ++ Annę i Franciszka Pszczelorz, synów Jana i Pawła oraz za + Jadwigę Pawliczek. Procesja eucharystyczna

Środa – 25 czerwca

17.00 Za + męża Jana Grabińskiego, rodziców  z obu stron, + Krystynę, trzech szwagrów oraz za ++ z rodzin Grabiński i Golińczyk. Procesja eucharystyczna

Czwartek – 26 czerwca

17.00 Na górkach. Za + ojca Jana Daniel, Augustynę Płuciennik, Mariannę i Jorga Morawietz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich i Flajszer oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. błogosławieństwo ziół i wianków ( Dz. )

Piątek – 27 czerwca; uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00 Lichynia. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Za ++ rodziców Wiktora i Gertrudę Kopyra, Alfonsa i Martę Buchta, dwóch braci i siostrę oraz za ++ z pokrewieństwa z obu stron ( … )

18.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Za + Lucjana Madaler, jego rodziców, za ++ Marcina i Katarzynę Greif, Jana i Edytę Greif, Huberta i Marię Ziaja, Eryka Kolloch, Krzysztofa Pelc, Helenę i Jana Błoniarz oraz za ++  z tych pokrewieństw ( … )

Sobota – 28 czerwca; wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Do Boskiej Opatrzności za pośrednictwem MBNP,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rodziny Pisczor oraz za + ojca Joachima Piechaczek

7.30 Za + Gerharda Konieczny, jego rodziców Klarę i Bernarda, za ++ Marię i Franciszka Henkel, ++  z pokrewieństwa Konieczny i Henkel oraz za dusze  w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 29 czerwca; uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

7.00 Za ++ Agnieszkę i Tomasza Mróz, Józefa, Marię i Martę Leszczyna, zięcia Norberta, jego rodziców, Gertrudę, Marię i Stanisława Jochem, Zofię i Rajmunda Wilkowski, za ++ z pokrewieństwa Leszczyna, Mróz, Majnusz i Kołodziej oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Paczuła

10.30 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za wszystkie odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Niemietz


  1.  Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego ( … )
  2.  W piątek  – w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień modlitw o świętość kapłanów
  3.  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej –  Świętopietrze
  4.  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Maria Kozioł z Lichyni i Michał Mania z Kadłuba – zapowiedź II oraz Michał Mróz z Zalesia Śląskiego i Lucyna Kiklaisz z Izbicka – zapowiedź I
  5.  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strażackiej, nry 5, 6 i 8;     z Lichyni – ul. Ogrodowa, blok C,  m. 4 i blok B, m. 1 i 2

* 28 czerwca w sobotę Powiat Strzelecki organizuje tzw. „ Białą Sobotę”, w ramach której będą udzielane bezpłatne konsultacje lekarskie na terenie Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich