Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 lipca 2018 r.

Poniedziałek – 23 lipca; święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Wilkowski

9.30 Pogrzeb śp. Joachima Kolonko z Lichyni  ( l. 49 )

Wtorek – 24 lipca; wsp. św. Kingi, dziewicy

7.00 Za ++ Agnieszkę i Wiktora Greif, syna Jerzego, za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, za ++ synów Józefa i Huberta, córkę Annę, jej męża Henryka, za ++ Barbarę i Piotra Skotnicznych, za + Marię Berejza i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + męża Józefa Tiszbierek, jego rodziców i rodzeństwo

Środa – 25 lipca; święto św. Jakuba, apostola; wsp. św. Krzysztofa, męczennika

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP i św. o. Pio,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w intencji rodziny Majnusz oraz za ++ rodziców Joannę i Józefa Majnusz, Gertrudę i Franciszka Tiszbierek

10.00 Pogrzeb śp. Joanny Bargiel z Lichyni  ( l. 93 )

17.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem św. Krzysztofa, w intencji   żyjących i zmarłych kierowców naszej parafii. Po Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie    kierowców  i  ich  pojazdów

Czwartek – 26 lipca; uroczystość św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji opolskiej

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Anny,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Anny oraz za ++ z rodzin Hajduk, Glagla i Mądry

Piątek – 27 lipca; wsp. św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za + męża i ojca Bronisława Lesikiewicz o spokój duszy i żywot wieczny w 10 rocznicę śmierci

17.00 Lichynia. Za + Annę Ciupka oraz za ++  z pokrewieństwa

Sobota – 28 lipca

7.00 Za + syna Grzegorza Kandziora w 30 rocznicę śmierci, za ++ rodziców Elżbietę i Konstantego Kandziora, Gertrudę i Konrada Bugiel, za ++ dziadków Kandziora, Bugiel, Musioł i Miozga oraz  za  ++  kapłanów  i  dusze  w  czyśćcu  cierpiące

7.30 Za + Joachima Paterok  –  od mieszkańców z ul. Leśnickiej

Niedziela – 29 lipca; XVII Niedziela Zwykła

6.45 Zalesie Śląskie. Rozpoczęcie pielgrzymki na Górę św. Anny

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP,  z podziękowaniem za otrzymane łaski, z  prośbą o błogosławieństwo Boże i dary Ducha św. dla Joanny z okazji 18 – tej rocznicy urodzin

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Annę i Gerarda Jędrusz, wujka Józefa Makosz, kuzyna Piotra oraz  za  wszystkich  ++  z  rodzin  Makosz  i  Jędrusz


10.30 Za + syna Joachima Kulpok, jego ojca, dziadków z obu stron, chrzestnego oraz za wszystkich     ++ z rodzin Kulpok, Warzecha, Jochem i Pelc

  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się piesza pielgrzymka naszej parafii na Górę św. Anny. Przewodniczyć jej  będzie  ks.  Eryk  Koppa.  Gorąco  zachęcamy  do  udziału!
  3. Ks. Eryk został wybrany do Generalnej Rady Werbistów. Gratulujemy i życzymy wielu łaski Bożych w pełnieniu nowej posługi dla dobra Świętego Kościoła
  4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Justyna Kocur z Lichyni i Paweł Donath z Głogówka – zapowiedź III; Robert Maciaszczyk z Zalesia Śląskiego i Justyna Lustig z Rozwadzy – zapowiedź III; Robert Proksza z Zalesia Śląskiego i Julia Smaluch z Krępnej – zapowiedź II; Izabela Duda z Lichyni i Damian Olbrich z Ciężkowic – zapowiedź I;  Marek Kobieluz z Istebnej i Izabella Michalik z Lichyni – zapowiedź I
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok D, m. 5, 6 i 7;    z Lichyni – ul. Ogrodowa, blok B, m. 2 i 3          oraz  nr  2a