Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 maja 2022 r.

Poniedziałek – 23 maja; adoracja Przenajświętszego Sakramentu w Zalesiu Śląskim

9.00 – 16.00 Zalesie Śląskie. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu

17.00 Lichynia. Procesja do kapliczki w kierunku Zalesia Śląskiego, nabożeństwo i Msza św. Za ++ rodziców Marię i Franciszka Fleischer, Andrzeja i Jadwigę Krupa, za ++ z rodzin Fleischer, Filusz, Rudner i Krupa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Procesja do krzyża przy ul. Strażackiej, nabożeństwo i Msza św. Za ++ Hiltrudę, Wernera i Richarda Moszko oraz za ++ z rodzin Kiołtyka i Jaskóła

Wtorek – 24 maja; wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

17.00 Lichynia. Procesja do krzyża w kierunku Leśnicy, nabożeństwo i Msza św. Za + męża i ojca Jana Poloczek w 5 rocznicę śmierci oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Procesja do krzyża przy ul. Kościuszki, nabożeństwo i Msza św. Za + Jacka Wilkowskiego, jego ++ rodziców, Jana i Marię Smykała oraz za wszystkich ++ z rodzin Wilkowski, Smykała, Przybyła i Patoła

Środa – 25 maja

17.00 Procesja do krzyża przy ul. Św. Jadwigi, nabożeństwo i Msza św. Za ++ Anielę i Józefa Cedzich, ich rodziców i rodzeństwo, wnuczkę Karinę Ciupka, za ++ Reginę Friedek i Klaudię Cedzich oraz za ++ z pokrewieństwa

Czwartek – 26 maja; wsp. św. Filipa Neri, prezbitera; Dzień Matki

17.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Zuzannę i Antoniego Bugiel, dziadków z obu stron, Antoniego i Helenę Kandzior, ich rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z rodzin Bugiel, Knapik, Kandzior i Klosa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 27 maja

17.00 Lichynia. Nabożeństwo majowe i Msza św. Za ++ rodziców Teklę i Beniamina Pawlica, Cecylię i Tadeusza Kępkowski, za ++ rodzeństwo z obu stron, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Pawlica, Kępkowski, Sołtys, Waloszczyk, Stanuch i Duda, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie

18.30 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + Franciszka Mróz, jego rodziców Antoniego i Elżbietę, Józefa Paterok, Różę Matuszek, za ++ z rodzin Mróz, Paterok, Matuszek, Zgraja i Kącki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 28 maja

7.00 Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego ++ rodziców i rodzeństwo, matkę Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, bratanka Krzysztofa oraz  za wszystkich ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Konieczko i Kubicki

8.00 Nabożeństwo majowe i Msza św. Za + brata Antoniego w 50 – tą rocznicę śmierci, ++ rodziców, + męża Zenona, jego ++ rodziców i rodzeństwo, za wszystkich ++ z rodzin Milczanowski, Skrzydeł, Korczyński, Pichur i Polański oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 29 maja; uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00  Za ++ rodziców Agnieszkę i Franciszka Malik, synów Kurta i Karola, Józefa Kapica, Wiktorię i Karola   Jeleń, syna Huberta, za wszystkich ++ z rodzin Malik, Jeleń, Paruzel i Książko oraz za ++ kapłanów i dusze  w czyśćcu cierpiące     

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Małgorzatę i Franciszka Cedzich, Antoninę i Antoniego Nizioł, siostrę Elżbietę Dawid i jej męża Piotra, siostrę Marię Wanglorz, jej męża Józefa, dziadków Marię i Jana Paczuła, Marię  i Antoniego Cedzich, Gertrudę i Pawła Kauf, Joannę i Walentego Nizioł oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

10.30 Za + Eugeniusza Gazda w 18 – tą rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów, zięciów Marcina i Stefana, szwagrów i szwagierki, bratanicę Sabinę oraz za wszystkich ++ z rodzin Gazda, Dworaczek i Kuśma

15.00 Popice. Nabożeństwo majowe


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach dni krzyżowych, zwłaszcza rolników i pracujących na roli
  3. Od piątku – nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  4. W przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej
  5. Pielgrzymka służby liturgicznej do Brzegu – sobota 4 czerwca; zapisy w zakrystii
  6. 11 czerwca – w Lichyni – odbędzie się Gminny Dzień Seniora. Msza św. w intencji chorych i seniorów leśnickiej gminy, połączona z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 14.30; po Mszy św. część artystyczna w namiocie. Zgłoszenia seniorów – do 31 maja – u sołtysów swojej miejscowości
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Leśnickiej, nry 14, 16 i 18;   z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  21, 25 i 27