Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 sierpnia 2021 r.

Poniedziałek – 23 sierpnia

7.00 Za żyjących i zmarłych dobrodziejów naszej parafii

Wtorek – 24 sierpnia; święto św. Bartłomieja, apostoła

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

17.00 Lichynia. Za + męża Jerzego Lesik, jego rodziców Hildegardę i Józefa, dziadków Emilię i Jana Majnusz, ich córkę Erykę, wnuka Jana i za ++ z pokrewieństwa

Środa – 25 sierpnia

7.00 Za + Alojzego Ciupka, rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefę i Paulinę Nowak, córkę Marię, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwa, Stefana Chowaniec, córkę Sylwię, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, za wszystkie dusze z pokrewieństwa Nowak, Ciupka, Duda i Mróz oraz za ++ kapłanów

Czwartek – 26 sierpnia; uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

7.00 Za ++ Marcelego, Julię i Albertynę Fleischer, córki Łucję i Marię, synów Franciszka i Stefana, synowe Marię i Klarę, zięciów Gerharda, Henryka i Jana, wnuków Jana i Ryszarda, Marię i Józefa Strokosz, synów Karola i Józefa, synową Urszulę, Józefa Langer, za ++ z pokrewieństwa Fleischer, Strokosz, Watzlawik, Gawroński, Marek i Stypa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 27 sierpnia; wsp. św. Moniki

7.00 Za + matkę Gabrielę Giersch w 50 – tą rocznicę śmierci, ojca Antoniego oraz za wszystkich ++ z rodzin Giersch, Przybyła i Skrabania

17.00 Lichynia. Za ++ Elżbietę i Bernarda Skoluda, Józefa i Marię Mikołaszek, Augustyna i Elżbietę Skóra, Henryka Niedziela, brata Artura Skóra, za ++ z pokrewieństwa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Skóra

Sobota – 28 sierpnia; wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

7.00 Za + Pawła Pinkawa, jego żonę Annę, ++ dziadków Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, Brunona i Łucję Pinkawa oraz za ++ z rodzin Pinkawa i Pawliczek

7.30 Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Marek i Kruczek oraz o dar życia wiecznego dla ++ dziadków

Niedziela – 29 sierpnia; XXII Niedziela Zwykła; dożynki w Zalesiu Śląskim

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Michała  z okazji urodzin

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Franciszka z okazji 80 – tych urodzin

10.30  Zalesie Śląskie.  Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za tegoroczne plony, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pracy na roli dla mieszkańców Zalesia Śląskiego i Popic oraz za ++ rolników i pracujących na roli  (rozpoczęcie przed kościołem) 

15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory dożynkowe (II)

——————————————————————————————————————————

  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W środę 25 sierpnia, o godzinie 10.00, odbędzie się zbiórka elektroodpadów, w ramach akcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Rzeczy te składamy pod kapliczką św. Jana Nepomucena,  obok  straży  ( broszurki )
  3. Zalesie Śląskie. O wykonanie ołtarzy żniwnych w kościele, zbiórkę darów i ofiar pieniężnych prosimy z ul. Kościuszki – rodziny : Koloch, Madaler Dorota, Szopa i Giersch; z ul. Św. Jadwigi – rodziny : Matuszek  i Gnielka; z ul. Leśnickiej – rodzina Dronia; z ul. Dworcowej – rodzina Wycisło; z ul. Powstańców Śląskich – rodzina Glombik; z ul. Strażackiej i Ujazdowskiej – rodzina Hadasik i Nowak; z ul. XV – lecia, nry nieparzyste od nru 45 do końca; mieszkańcy Popic i Bloków A i B – wykonują swoje ołtarze wg tradycyjnych zwyczajów. Ołtarze żniwne prosimy wykonywać w sobotę od godz. 10.00; sprzątanie kościoła od godz. 11.30. Prosimy także poczty sztandarowe rolników, strażaków, myśliwych i górników oraz panie w strojach regionalnych. Przede wszystkim oby nie zabrakło na dożynkach parafialnych naszych rolników
  4. Dary i ofiary dożynkowe przeznaczone będą na potrzeby sióstr zakonnych i ich podopiecznych z Góry św. Anny,  Leśnicy  i  Poręby   ( odbiór o godz. 16.00 )
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z  ul. Powstańców Śl. nry 4, 5 i 6 oraz z ul. Strażackiej, nry 1, 2 i 2a  ;   z Lichyni – ul. Daszyńskiego, nry  42, 44 i 46