Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 stycznia 2023 r.

Poniedziałek – 23 stycznia

6.45 Za ++ Anielę i Józefa Cedzich, ich rodziców i rodzeństwo, Klaudię Cedzich, Reginę Friedek, Karinę Ciupka, Annę i Romana Krawiec, Elżbietę Jałowy i za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Henryka Szablicki w miesiąc po śmierci

Wtorek – 24 stycznia; wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

6.45 Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Marek, Józefa i Ludmiłę Paterok, ich rodzeństwo, dziadków, szwagrów Henryka Wieczorek i Józefa Jandę oraz za wszystkich ++ z rodzin Marek, Paterok,         Szweda i Wilkowski

17.00 Lichynia. Za + męża Pawła Szablicki, ++ rodziców Pawła i Jadwigę, Pawła i Marię Nalepa, rodzeństwo i pokrewieństwo z obu stron oraz za ++ Piotra i Józefę Koteluk

Środa – 25 stycznia; święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

6.45 Za + Jana Malik w miesiąc po śmierci

Czwartek – 26 stycznia; wsp. świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

17.00 Msza św. szkolna. Za + męża i ojca Joachima Piechaczek, jego brata Huberta, rodziców Gertrudę     i Stefana Piechaczek, Marię i Henryka Jochem, ich syna Bernarda, dziadków z obu stron, ich dzieci, szwagierkę Mariannę, szwagra Edwarda, jego syna Krystiana, za ++ z rodzin Piechaczek i Jochem       oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu  cierpiące   ( Dz. )

Piątek – 27 stycznia

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji rodziny Wyschka oraz za ++ rodziców, brata Franciszka i ks. Czesława Gaca

18.30 Za ++ Pawła i Anielę Wycisło, syna Erwina, ich rodziców, rodzeństwo, zięcia Wernera, prawnuka Patryka, Pawła i Jadwigę Jochem, córkę Teresę, synów Gerarda, Maksymiliana i Teodora, Jerzego Figura i za wszystkich ++ z pokrewieństwa

Sobota – 28 stycznia; wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

7.00 Za + syna Grzegorza, rodziców Elżbietę i Konstantego Kandziora, Gertrudę i Konrada Bugiel, za ++ z rodzin Kandziora, Musioł, Bugiel, Miozga, Nierychlo, Bezia i Jelito, za + ks. Czesława Gaca   oraz błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Zalesie Śląskie. O godz. 8.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi; o godz. 9.00 z VIII klasą podstawówki i o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – w małej salce.  Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 29 stycznia; IV Niedziela Zwykła

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Henryka z okazji urodzin oraz za wszystkich ++ z rodzin Matonia, Frejno, Smolka, Motyczka i Przybyła

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Joachima i Barbary z okazji 70 – tych urodzin

10.30 Za + Piotra Duk, Elżbietę i Antoniego Mróz, Gertrudę i Pawła Duk oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie odwiedzin duszpasterskich, za ofiary kolędowe na podatki i ubezpieczenie parafii oraz składane dzisiaj – na potrzeby naszej służby liturgicznej
  2. Dziś niedziela Słowa Bożego – zachęcam do czytania Pisma Świętego; w czwartek Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce; w niedzielę – Światowy Dzień Chorych na trąd
  3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  4. W kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać Msze św. na bieżący rok; mocno do tego zachęcam
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Kościuszki, nry 10, 22 i 24;   z Lichyni – z ul. Wolności, nry 24, 28 i 30