Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 23 – 29 września 2019 r.

 Poniedziałek – 23 września; wsp. św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

6.45 Za + Cecylię Pecnik – od rodziny Majnusz

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Nizioł oraz z prośbą o dalszą opiekę Aniołów Stróżów dla wnuków Antoniego i Tymona

Wtorek – 24 września

6.45 Za + Edeltrudę Szura w 10 rocznicę śmierci, za ++ z rodzin Szura i Adamicki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Waltra Goły w 3 rocznicę śmierci, za ++ jego rodziców oraz za ++ z  pokrewieństwa  Goły  i  Miska

Środa – 25 września

6.45 Za ++ Konstantego i Elżbietę Kandziora, Gertrudę i Konrada Bugiel, ich rodziców i rodzeństwo, za + syna Grzegorza Kandziora, kuzynkę Annę, Stefanię Dziuba, za ++ z rodziny Nowak oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 26 września

17.00 Msza św. szkolna. Za + Ericha Jochem, syna Norberta, Konstantego i Marię Jochem, córkę Różę, Erwina Wycisło, Adriana Izbicki, Konrada i Franciszkę Imiela, ich córki, synów, synową i zięciów oraz za ++ z pokrewieństwa Jochem, Kunze, Imiela i Świerczek   ( Ch. )

Piątek – 27 września; wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za + ojca Jana Poloczek, za ++ dziadków Poloczek i Kalla oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Za + mamę Marię Daniel w 3 rocznicę śmierci, jej męża Jana Daniel, Augustynę i Józefa Płuciennik, Mariannę i Jorga Morawietz, za ++ z pokrewieństwa Kroker, Daniel, Cedzich, Flajszer, Płuciennik i Mróz oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 28 września; wsp. św. Wacława, męczennika

7.00 Za + Gerharda Henkel, jego rodziców Marię i Alojzego, ich córkę, Józefa Matauszek, syna Krzysztofa, Marcelego, Julię i Albertynę Flajszer, ich córki Marię i Łucję, synów Stefana i Franciszka, jego żonę Marię, zięciów Jana i Henryka, wnuków Jana i Ryszarda oraz za ++ z pokrewieństwa

7.30 Do Boskiej Opatrzności i Anioła Stróża, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Maksymiliana Bienia, rodziców, rodzeństwa i dziadków

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych ; o godz. 10.00 – I rozmowa klasyfikacyjna dla kandydatów do bierzmowania klasy VIII podstawówki i I klasy szkoły średniej – w  małej salce. Obecność obowiązkowa!  

11.30 Pogrzeb śp. Marii Czakai z Lichyni   ( l. 85 )

Niedziela – 29 września; XXVI Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Stefanię i Piotra Ratużny, syna Jana, Adelajdę Szeterlak, Pawła i Agnieszkę Matuszek, za ++ z rodzin Enders, Weiser i Miodoński oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + brata Wernera Stiler, jego rodziców, rodzeństwo i bratową oraz za ++ Aleksandrę i Gerarda Kolibaba

10.30 Za + męża i ojca Wernera Pawliczek, rodziców Anielę i Pawła Wycisło, brata Erwina Wycisło, Andrzeja i Franciszkę Pawliczek, ich dzieci, synową, zięciów i wnuków oraz za ++ z rodzin Pawliczek  i  Wycisło            

15.00 Lichynia. Nieszpory niedzielne


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. W piątek, sobotę i niedzielę na Górze św. Anny odbędzie się pielgrzymka marianek
  3. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków
  4. W zakrystii można nabywać piękne kalendarze na nowy 2020 rok: diecezjalne, dożynkowe i misyjne  –  w  cenie  6  zł.
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to  rodziny  –  z  ul. Kościuszki, nry  22, 24 i 26;     z  Lichyni  –  ul. Daszyńskiego,  nry  15, 19 i 21