Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 24 – 30 kwietnia 2023 r.

Poniedziałek – 24 kwietnia; uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika; głównego patrona Polski

6.45 Za ++ rodziców Albinę, Elżbietę i Antoniego Gnielka, Walburgę i Ericha Kolloch, za ++ z rodzin Koloch, Stanusz, Gnielka i Kiołtyka oraz za + Mirosława Grabowskiego

17.00 Lichynia. Za + Franciszka Tulik, jego żonę Jadwigę, za ++ rodziców Tulik i Gabor oraz za ++ rodzeństwo z obu stron

Wtorek – 25 kwietnia; święto św. Marka, ewangelisty

6.45 Procesja do krzyża przy ul. Dworcowej i Msza św. Za ++ rodziców Elżbietę i Antoniego Mróz, Stanisławę       

i Franciszka Korpal, brata Franciszka Mróz, szwagrów Piotra Duk, Sławomira Wolnego i Tadeusza Majewskiego, za ++ kapłanów pracujących w naszej parafii i za + Stefanię Dziuba

9.30 Pogrzeb śp. Franciszka Golly z ul. Św. Jadwigi   ( l. 68 )

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Joachima z okazji 70 – tych urodzin

Środa – 26 kwietnia

6.45 Za + Annę Harońska i jej męża Huberta oraz ich ++ rodziców i rodzeństwo

7.15 Za + Rajmunda Smarzoch w miesiąc po śmierci

16.00 Zalesie Śląskie. I próba dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców; dzieci przynoszą wszystko oprócz strojów komunijnych. Obecność obowiązkowa!

Czwartek – 27 kwietnia

17.00 Msza św. szkolna. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Waldemara z okazji 50 – tej rocznicy urodzin  ( Dz. )

18.00 Zalesie Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej i szczęśliwy wybór drogi życiowej      dla tegorocznych maturzystów naszej parafii

Piątek – 28 kwietnia

17.00 Lichynia. Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Teklę i Beniamina Pawlica, Cecylię i Tadeusza Kępkowski, za ++ rodzeństwo z obu stron, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Pawlica. Kępkowski, Sołtys, Waloszczyk, Stanuch i Duda, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo  Boże i zdrowie w rodzinie

18.30 Za ++ rodziców Elżbietę i Georga Szopa, Stefanię i Józefa Pociecha, siostrę Marię, dziadków z obu stron, za ++ z rodzin Pociecha, Szopa, Morawiec i Hornik, za + ks. Czesława Gaca, Stefanię Dziuba i za dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota – 29 kwietnia; święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

7.00 Za ++ Józefa Langer, Jana Strokosz, Gizelę Kurasz, Gerharda Henkel, Zygfryda i Urszulę Fraszka, za ++ z pokrewieństwa Fleischer, Strokosz, Langer, Pustułka, Gałeczka, Daniel i Watzlawik oraz za ++ kapłanów     i dusze w czyśćcu cierpiące

7.30 Za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, synów Józefa i Huberta, za + Karolinę, syna Jerzego, za ++ Annę i Henryka Krawiec, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 Lichynia. Ślub konkordatowy Agnieszki Paczuła i Łukasza Szczakiel

16.00 Zalesie Śląskie. Próba przed I spowiedzią świętą dla dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 30 kwietnia; IV Niedziela Wielkanocna

7.00 Za ++ rodziców Teresę i Józefa Gruszka, dziadków, szwagra Henryka i wszystkich ++ z tych pokrewieństw, o radość życia wiecznego

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Waleskę i Franciszka Paterok, Augusta i Martę Makosz, za ++ z pokrewieństwa Makosz i Paterok, za + Annę Ciupka oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za + męża Joachima Marek, jego rodziców Franciszkę i Alojzego, siostrę Jadwigę, braci Pawła i Józefa, rodziców Elżbietę i Jana Lazarek, brata Mikołaja, szwagra Waldemara i za dusze w czyśćcu cierpiące

15.00 Lichynia. Nieszpory wielkanocne


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  2. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II w Opolu; to niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do służby liturgicznej
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strażackiej nry 8, 10  i 11;   z Lichyni –  z ul. Ogrodowej, blok D m. 4 oraz blok C m. 1 i 2