Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 24 – 30 lipca 2023 r.

Poniedziałek – 24 lipca; wsp. św. Kingi, dziewicy

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie Gołąbek

17.00 Zalesie  Śląskie. Do Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem św. Krzysztofa, w intencji  żyjących i zmarłych kierowców naszej parafii. Po Mszy świętej błogosławieństwo i poświęcenie kierowców i ich pojazdów

Wtorek – 25 lipca; święto św. Jakuba, apostoła

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez pośrednictwo MBNP i św. o. Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie Majnusz oraz za ++ Józefa i Joannę Majnusz, Franciszka i Gertrudę Tiszbierek

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Józefa w intencji rodzin Hadasik, Miczka, Nowak i Gorgosz oraz za ++ Magdalenę, Pawła i Martę Hadasik, Marię i Gerarda Miczka, Małgorzatę i Romana Gorgosz, księży Czesława Gaca i Henryka Pasieka, wujka Bernarda Smith, za wszystkich ++ z rodzin Hadasik, Miczka, Nowak, Gorgosz, Dejnert i Kopacz

Środa – 26 lipca; uroczystość św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji opolskiej

7.00 Za ++ Barbarę Biskup, Michała Matuszek, Bronisława Gołąbek, rodziców Różę i Romana Biskup, Marię i Kazimierza Figurski, ich rodziców i rodzeństwo, za + Klarę Gubała oraz za dusze ++ z pokrewieństwa Figurski, Biskup i Bomba

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Anny z okazji 60 – tych urodzin

Czwartek – 27 lipca; wsp. św. Joachima, ojca Najświętszej Maryi Panny

7.00 Za + syna Joachima Paterok, Paula, Teresę i Kornelię Paterok, Mateusza i Elżbietę Sosnowski, synów Zygfryda, Reinholda i Józefa, córki Emilię i Annę, zięciów Gintra i Stefana oraz za ++ z  tych pokrewieństw

Piątek – 28 lipca

7.00 Za + Mariana Bałos, jego ++ rodziców i rodzeństwo oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + Klarę Paterok, jej rodziców i rodzeństwo, ++ rodziców Marię i Maksa Czakai, brata Franciszka, rodziców Stefanię i Pawła Wyschka, + ks. Czesława Gaca oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

Sobota – 29 lipca; wsp. świętych Marty, Marii i Łazarza

7.00 Za ++ Marię i Alfonsa Tiszbierek, syna Krystiana, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Franciszka i Joachima Kiehl, Zygfryda Podolski oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Zygmunta Piechoty z okazji 60 – tej rocznicy urodzin

Niedziela – 30 lipca; XVII Niedziela Zwykła

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w rodzinach Langer i Strokosz

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Małgorzatę i Franciszka Cedzich, Antoninę i Antoniego Nizioł, siostrę Elżbietę Dawid i jej męża Piotra, siostrę Marię Wanglorz i jej męża Józefa, dziadków Marię i Antoniego Cedzich, Gertrudę i Pawła Kauf, Joannę i Walentego Nizioł oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa

10.30 Za + ks. Proboszcza Ryszarda Kijowskiego w 10 rocznicę śmierci


  1. Gorące Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii
  2. Bóg zapłać także wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Górę św. Anny za modlitwę i poświęcenie; szczególnie naszej organistce p. Danucie za przewodniczenie pielgrzymce
  3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok C, m. 1, 3, 4, 5 i 6; z Lichyni – z ul. Wolności, nry 17, 19 i 27