Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 24 – 30 października 2022 r.

Poniedziałek – 24 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Edwarda Szwarcer – od sąsiadów z ul. Ogrodowej

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Rufina Proksza, Elfrydę i Jana Majnusz, Reginę i Józefa Proksza, ich rodziców i rodzeństwo, ++ Antoniego Proksza, Justynę Proksza – Nowak, kuzynkę Barbarę, Jana Sajdych, Katarzynę Noparlik, za wszystkich ++ z rodzin Majnusz, Przybyła i Wilkowski oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 25 października

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za + Bonifacego Makosz, ++ dziadków, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Makosz, Cedzich i Kozioł oraz za dusze opuszczone i w czyśćcu cierpiące

18.30 Różaniec i Msza św. Za wszystkich ++ z rodzin Smarzoch, Lazarek, Smandzich i Samul oraz  o  błogosławieństwo  Boże  i  zdrowie  w  rodzinie

Środa – 26 października

6.45 Za + Huberta Przybyła w 2 rocznicę śmierci, + żonę Gizelę oraz za ++ z pokrewieństwa Paździor, Przybyła, Majcher i Ogaza

17.00 Różaniec i Msza św. Za ++ Jerzego Mateja, Arnolda i Ericha Szefer, braci Józefa, Oswalda i Henryka, rodziców Maksymiliana, Marię, Emanuela i Józefę Socha, córki, Gertrudę i Teresę, synów Alojza i Józefa, za ++     z pokrewieństwa Wieczorek, Mateja, Socha i Sobel oraz za ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 27 października

17.00 Różaniec i Msza św. Za + Gertrudę Cedzich, jej rodziców i rodzeństwo, Piotra Dragon, ++ Stanisławę i Manfreda Gołąbek oraz za ++ z pokrewieństwa

Piątek – 28 października; święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

17.00 Lichynia. Różaniec i Msza św. Za ++ rodziców Elżbietę, Gertrudy i Bernarda Rudner, Annę i Jerzego Skoluda, siostrę Annę Stolorz oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda, Głowania i Stolorz oraz za + Rozalię Sobieraj

18.30 Różaniec i Msza św. Za + Tadeusza Kos, jego rodziców, za ++ rodziców, siostrę Zofię, brata Jana, za ++ z pokrewieństwa Kos i Chudy oraz za ++ Barbarę i Różę Biskup

Sobota – 29 października

7.00 Za ++ Józefa i Monikę Skornia, za ++ rodziców Ludwika i Marię Witka, za wszystkich ++ z rodzin Witka, Skornia, Garbas i Janczura oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Różaniec i Msza św. Za + męża i ojca Karola Tiszbierek, jego ++ rodziców, rodzeństwo, matkę Jadwigę Konieczko, zaginionego ojca Franciszka, bratanka Krzysztofa oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Tiszbierek, Konieczko i Kubicki

Zalesie Śląskie. O godz. 9.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i godz. 10.00 II rozmowa klasyfikacyjna dla kandydatów do bierzmowania klasy ósmej – w małej salce. Obecność obowiązkowa!

Niedziela – 30 października; XXXI Niedziela Zwykła; kiermasz w naszej parafii

7.00 Za ++ Franciszka Smarzoch, Jana i Marię Smykała, ich córkę Annę, Józefa Smykała, Jacka Wilkowskiego, Augustynę i Jana Smarzoch, Ignacego Smarzoch oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Smarzoch i Smykała

9.00 Lichynia. I. Do Boskiej Opatrzności, za pośrednictwem Matki Bożej, jako podziękowanie i z prośbą o dalszą pomoc, zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie Paczuła oraz za ++ Marię i Jana Paczuła, brata Jerzego, za ++ rodziców Marię i Stefana Jaskóła  II. Do Bożej Opatrzności i Anioła Stróża, o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rocznego dziecka Pauliny Duda oraz dla całej jej rodziny

10.30 Za + Grażynę Raś w 1 rocznicę śmierci               

15.00 Zalesie Śląskie. Różaniec święty   ( I )


  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby misji świętych
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii
  3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów na naszym parafialnym cmentarzu, także tych zapomnianych i zaniedbanych. Wszystkie odpady składamy na właściwe, znane nam miejsca
  4. Gorąco już zachęcam do składania zalecek za naszych zmarłych, w intencji których będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe połączone z odpustem zupełnym
  5. W zakrystii lub telefonicznie można zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy; mocno do tego zachęcam
  6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Sławomir Janiszewski z Popic i Natalia Mierzyńska z Włoszakowic k. Leszna – zapowiedź I
  7. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Św. Jadwigi, nry 12, 14 i 16 ;   z  Lichyni – ul. Ogrodowa, blok D, m. 1, 2 i 3