Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 24 lutego – 2 marca 2014 r.

Poniedziałek – 24 lutego

17.00 Za + Józefa Starkula, ++ rodziców i rodzeństwo oraz za ++  z pokrewieństwa Moszek,  Mańka  i  Strużyna

Wtorek – 25 lutego

7.00 Za + męża Ericha Kolloch, jego ++ rodziców i rodzeństwo, za ++ rodziców  Jana i Johannę, Waleskę Stanusch, ich dzieci i wnuki, synowe i zięciów, ++ Józefinę i Kanstantinę Galus, Georga i Johannę Jungnitsch, Gertrudę Brudziński oraz za ++ z rodzin Stanusch i Kolloch

17.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji rodziny Hałasik oraz za ++ rodziców Marię i Gerarda Miczka, ojca Pawła Hadasik, za ++  z rodzin Hadasik, Miczka, Kopacz i Deinert

Środa – 26 lutego

7.00 Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MBNP, z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o dalszą opiekę Bożą  i zdrowie  w intencji Ireny z okazji 50 – tych urodzin

Czwartek – 27 lutego

7.00 Za ++ rodziców Antoniego i Elżbietę Mróz, Stanisławę i Franciszka Korpal, Franciszka Mróz, Piotra Duk, Tadeusza Majewskiego, Stefanię Dziuba oraz za ++ z rodzin Mróz i Korpal

Piątek – 28 lutego

7.00 Za + Lucjana Madaler, jego rodziców, Marcina i Katarzynę Greif, Jana i Edytę Greif, Huberta  i Marię Ziaja, Eryka Kolloch, Krzysztofa Pelc, Helenę i Jana Błoniarz oraz za wszystkich ++  z tych pokrewieństwa

17.00 Lichynia. Za + męża  Jerzego Mateja, trzech synów, rodziców z obu stron, za ++ z rodzin Mateja Zlotoś i Sojka

Sobota – 1 marca; I sobota miesiąca

7.00 Do Boskiej Opatrzności,  z podziękowaniem za otrzymane łaski,  z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą w intencji Gertrudy z okazji 80 – tych urodzin

7.30 Za + Gintra Cholewa w  miesiąc po śmierci

10.00 Pogrzeb śp. Gertrudy Maliciusz z ul. Strażackiej ( 86 l. )

Niedziela – 2 marca; VIII Niedziela Zwykła

7.00 Za ++ Amalię i Pawła Musioł, ich rodziców i rodzeństwo, syna Augusta, jego żonę Jadwigę, córkę Gertrudę i jej męża, za + Konstantego Kandziora, jego rodziców, dwie siostry, wnuka Grzegorza,           za ++  z pokrewieństwa Musioł i Kandziora oraz za ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za + męża Alfreda Biela, jego rodziców Marię i Ottona, Agnieszkę i Karola Karwot, Franciszka i Klarę Szablicki oraz za ++ z pokrewieństwa

10.30 Za + męża i ojca Teodora Prusko w 1 rocznicę śmierci

11.30 – 17.00 Zalesie Śląskie. Adoracja Przenajświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.  ( w godzinach 11.30 – 13.00 adorują mieszkańcy Popic )


1. Gorące Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii (…); także Różom Różańcowym  za ofiary na potrzeby misji św. i naszej parafii

2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje

3. W przyszłą niedzielę również ( 2 marca ) rozpoczynamy adorację Przenajświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Kolejne dni adoracji to : w Zalesiu Śląskim  w poniedziałek, w godzinach 7.15 – 16.00;  w Lichyni – we wtorek, w godzinach 13.00 – 17.00

4. W imieniu księży biskupów i swoim gorąco zachęcam do gorliwej modlitwy o pokój i zgodę na Ukrainie, a także za ofiary bratobójczych walk w tym kraju

5. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 4 maja o godzinie 10.30; uroczystość rocznicy I Komunii św. 11 maja o godzinie 10.30 zaś uroczystość bierzmowania dla naszych młodych parafian odbędzie się  24 maja w Zdzieszowicach, w parafii św. Antoniego, o godzinie 11.00

6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o  to  rodziny –  z  ul. XV – lecia,  nry 30, 36 i 38;    z  Lichyni – ul. Wolności,  nry 30, 32 i 34