Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 25 – 31 grudnia 2017 r.

Poniedziałek – 25 grudnia; uroczystość Bożego Narodzenia

7.00 Za żyjących i zmarłych parafian

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Herberta z okazji 60 – tych urodzin

10.30 Za żyjących i zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne

14.00 Lichynia. Nieszpory świąteczne         15.00 Zalesie Śląskie. Nieszpory świąteczne  ( II )

Wtorek – 26 grudnia; święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

7.00 Za ++ rodziców Emilię i Franciszka Majnusz, Agnieszkę i Konrada Cholewa, za ++ rodzeństwo Marię, Leona i Ernesta oraz za ++ z pokrewieństwa

9.00 Lichynia. Za + męża Jana Duda, jego rodziców Łucję i Romana, rodziców Elżbietę i Stanisława Celt, brata Jerzego, za ++ z pokrewieństwa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za ++ Zofię i Tadeusza Grabiński, teściów Marię i Zbigniewa Korczyński, siostrę Krystynę, braci Jana i Leszka, bratową Barbarę, szwagra Tadeusza, za ++ z rodzin Grabiński, Korczyński i Natyna      oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa – 27 grudnia; święto św. Jana, apostoła

7.00 Za + Jerzego Greif, jego rodziców Agnieszkę i Wiktora, za ++ Katarzynę i Józefa Tudyka, synów Józefa i Huberta, córkę Annę, jej męża Henryka, za ++ Jana Tudyka, Barbarę i Piotra Skotnicznych, Marię Berejza  i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek – 28 grudnia; święto Świętych Młodzianków

8.00 Zalesie Śląskie.   Do  Boskiej Opatrzności, za wstawiennictwem NMP, o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci i młodzieży z Zalesia Śląskiego i Popic. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo

9.30 Lichynia.   Do  Boskiej Opatrzności, o błogosławieństwo, opiekę matki Bożej  i  zdrowie  dla dzieci i młodzieży z Lichyni oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej  dla Wiktorii z okazji 18 – tych urodzin. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo.

Piątek – 29 grudnia; piąty dzień w oktawie Bożego Narodzenia

7.00 Za + Alfreda Kitowski, rodziców i rodzeństwo, za ++ Wojciecha i Rozalię Goliszewskich i ich dzieci, za ++  z pokrewieństwa Kitowski, Goliszewski i Rudzki oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

8.00 Lichynia.  Za + męża Jana Poloczek oraz za ++ z rodzin Poloczek, Kala i Teska

Sobota – 30 grudnia; szósty dzień w Oktawie Bożego Narodzenia

7.00 Za + Otylię Majnusz w 1 rocznicę śmierci

Niedziela – 31 grudnia; święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa; wsp. św. Sylwestra

7.00 Za ++ rodziców, teściów, siostrę Krystynę, brata Jana, za ++ Genowefę i Gerarda Mróz oraz  za  wszystkich  ++  z  rodzin  Grabiński,  Mielimączka  i Mróz

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski w starym roku, z prośbą    o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne )

10.30 Zalesie Śląskie. Do  Boskiej  Opatrzności, z  podziękowaniem za  otrzymane łaski w starym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku oraz za ++ parafian  ( dane statystyczne )


  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii ( … )
  2. We wtorek po Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie owsa; w środę zaś wina
  3. Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Jak Pan Bóg pozwoli, to wszystko odbywać się będzie wg ustalonego porządku. Przyjmując odwiedziny zachowujemy znane, katolickie obyczaje. Proszę również o podwiezienie i odwiezienie księdza i służby liturgicznej do rodzin rozpoczynających kolędę i z powrotem – na plebanię. Gorąco zachęcam do życzliwości wobec naszych marianek, ministrantów, ministrantek, kantorek i lektorek, którzy – Panu Bogu, Matce Bożej i nam wszystkim gorliwie służą przez cały rok. Życzliwość możemy okazać przez złożone do specjalnej puszki ofiary i różne słodycze       ( … )  Ofiary z  Mszy św. pokolędowych będą przeznaczone  na podatki i ubezpieczenia naszej parafii   
  4. W czwartek w Jemielnicy odbędzie się spotkanie z ks. Biskupem wszystkich pracujących za granicą
  5. Bóg zapłać za  przygotowanie  kościoła na święta.  W  nowym  tygodniu prosimy o to  rodziny  – z  ul. Kościuszki,  nry  77, 81 i 83;    z  Lichyni – ul. Ogrodowa, blok C, m. 2 i 4  oraz  blok B, m1    ***