Aktualności

Gdy­by człowiek wie­dział jak Bóg go kocha, umarłby ze szczęścia. Jan Vianney

Ogłoszenia duszpasterskie 26 czerwca – 2 lipca 2023 r.

Poniedziałek – 26 czerwca

7.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w rodzinach Hadrian i Pilch

17.00 Lichynia. Za + męża Józefa Poloczek, syna Jana, rodziców Jadwigę i Antoniego Wawro, Agnieszkę i Konstantego Poloczek, ++ braci, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Poloczek, Wawro i Sitko oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 27 czerwca

7.00 Za ++ synów Andrzeja i Rafała Rosły, za ++ z rodzin Wisowskich, Rosłych, Igras i Duś oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 Lichynia. Za + syna Andrzeja Lesik w 3 rocznicę śmierci, męża Henryka, jego brata Jerzego, rodziców Hildegardę i Józefa Lesik, Zofię i Franciszka Matuszek oraz za ++ dziadków

Środa – 28 czerwca; wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła

7.00 Za + Alojzego Ciupka, rodziców Teodora i Teresę, trzech braci, Genowefę i Gerarda Mróz, Józefa i Paulinę Nowak, córkę Marię, brata Jana, Agnieszkę Nowak, ich rodziców i rodzeństwa, Stefana Chowaniec, córkę Sylwie, Marię Lucyga, Małgorzatę Glombik, Edeltraudę Klose, za ++ z pokrewieństwa Ciupka, Nowak, Duda, Mróz i Chowaniec oraz za ++ kapłanów i siostry zakonne

Czwartek – 29 czerwca; uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

7.00 Za ++ Pawła i Elżbietę Hubner, syna Ernesta, synową Teresę, Anielę i Bartłomieja Wieczorek, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące

9.00 Lichynia. Za ++ rodziców Teklę i Benjamina Pawlica, Cecylię i Tadeusza Kępkowski, ++ rodzeństwo z obu stron, za wszystkich ++ z pokrewieństwa Pawlica, Kępkowski, Sołtys, Waloszczyk, Stanuch i Duda, za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie

10.30 Za + Kornelię Kostoń, jej matkę Ritę, Marię Kostoń, Barbarę Biskup, Michała Matuszek, za ++ rodziców Różę i Romana Biskup, Marię i Konstantego Kostoń, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Adelajdę i Adolfa Gnielka, Zygmunta Wypich oraz za wszystkie dusze ++ z pokrewieństwa Kostoń i Biskup

Piątek – 30 czerwca

17.00 Lichynia. Za ++ rodziców Elżbietę, Gertrudy i Bernarda Rudner, Annę i Jerzego Skoluda, siostrę Annę Stolorz oraz za ++ z rodzin Rudner, Bugiel, Knop, Skoluda, Głowania i Stolorz

18.30 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Antoniego i Elżbiety z okazji 85 – tej i 75 – tej rocznicy urodzin

Sobota – 1 lipca; I sobota miesiąca

7.00 Za ++ rodziców Gerharda i Elżbietę Imiela, ich synów, córkę, zięcia i synową oraz za wszystkich ++ z rodzin Imiela, Pinkawa, Skrzypek i Walla

16.00 Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i świętych dla Małgorzaty i Norberta z okazji 25 – lecia ślubu i 50 – tych urodzin oraz w intencji całej rodziny i radość życia wiecznego dla zmarłych

Niedziela – 2 lipca; XIII Niedziela Zwykła

7.00 Za + męża i ojca Maksymiliana Jochem, jego rodziców Jadwigę i Pawła, braci Gerarda i Teodora, siostrę Teresę, rodziców Jerzego i Walburgę Lipok oraz za ++ z pokrewieństwa

9.00 Lichynia. Do Boskiej Opatrzności, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i zdrowie w intencji Ireny z okazji 80 – tych urodzin oraz za + męża Franciszka

10.30 Za ++ Marię i Józefa Gazda, Helenę i Jana Gołasz, braci Tadeusza i Jana oraz za ++ z pokrewieństwa Gazda i Gołasz


  1. Gorące Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości okazane mi z racji mojego jubileuszu 30 – tej rocznicy przyjęcia święceń  kapłańskich 
  2. Bóg zapłać również za ofiary składane na potrzeby naszej parafii 
  3. W czwartek kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej; w przyszłą niedzielę – na potrzeby naszej diecezji
  4. Rozpoczynamy czas wakacji i urlopów. Obyśmy zawsze i wszędzie byli wierzącymi i praktykującymi katolikami. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej i świątecznej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi oraz pobożnym i bezpiecznym zachowaniu się
  5. Na 15 lipca w sobotę planujemy pielgrzymkę służby liturgicznej do Nysy, tzw. Śląskiego Rzymu. W zakrystii znajduje się lista uczestników pielgrzymki. Mogą się także zapisywać rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy będą jednocześnie opiekunami dzieci i młodzieży
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W nowym tygodniu prosimy o to rodziny – z ul. Strzeleckiej, blok A, m. 12 i blok B, m. 1 i 2 ; z Lichyni – z ul. Wolności, nry 4, 6 i 8